ورزشی

جام ملت‌های آسیا؛ توقف شاگردان برانکو مقابل تایلند / عربستان به مرحله حذفی صعود کرد

توقف شاگردان برانکو مقابل تایلند در شب قضاوت بی‌دردسر داوران ایرانی

تیم ملی فوتبال عمان در دوره دوم مرحله گروهی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا، مقابل تایلند به تساوی رضایت داد.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های ملی عمان و تایلند از دور دوم بازی‌های گروه F جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه برگزار شد و در نهایت بدون گل به اتمام رسید.

موعود بنیادی‌فر به عنوان داور وسط و سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم کمک داوران این بازی بودند. علیرضا فغانی نیز به عنوان داور چهارم حضور داشت.

عمان که هدایت آن را برانکو ایوانکوویچ، سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس برعهده دارد، نتوانست در این دیدار موقعیت چندانی روی دروازه حریف ایجاد کند. همچنین تایلند نیز در طول ۹۰ دقیقه موفق به خلق موقعیت روی دروازه‌ حریف نشد تا بازی در نهایت بدون گل به پایانت برسد.

ترکیب اولیه تیم ملی عمان: المخیری، ال‌علوی، البریکی، الخمیسی، ال کعبی، جمیل الیحمدی، حسین السعدی، فاواز، صلاح الیحیایی، محسن القصانی، الصبحی

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب اولیه تیم ملی تایلند: خمال، تیراتون بونماتان، پانسا همویبون، دولاه، میکلسون، پامفان، چاماراتسامی، موئنتا، ساراچت،فالا، جایدد

سرمربی: یورگن کلینزمن

عربستان به مرحله حذفی صعود کرد / شکست ۹ نفره و حذف قرقیزها

عربستان با برتری برابر قرقیزستان و کسب دومین برد متوالی، به مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا صعود کرد.

به گزارش ایرنا، در ادامه رقابت‌های گروهی جام ملت‌های ۲۰۲۳ قطر و از گروه F، عربستان و قرقیزستان با قضاوت لیدا جامپی در ورزشگاه احمد بن علی به مصاف هم رفتند که شاگردان مانچینی در این بازی به پیروزی دو بر صفر رسیدند.

عربستان با توجه به برد بازی اول مقابل عمان به دنبال دومین برد متوالی بود و قرقیزستان هم که در مسابقه اول برابر تایلند شکست خورده بود، به دنبال کسب امتیاز در قطر بود.

بازی با یک شوک برای قرقیزستان آغاز شد و آیزار اکماتوف با دریافت کارت قرمز از زمین بازی اخراج شد تا کار این تیم با توجه به ۱۰ نفره شدن، سخت‌تر شود.

عربستان در ادامه با افزایش فشار بیشتر به دنبال زدن گل برتری بود و در نهایت در دقیقه ۳۹، سعودی‌ها توانستند توسط محمد کانو به گل برسند و یک بر صفر از قرقیزستان جلو بیفتند. نیمه اول با همین تک گل به سود عربستان به پایان رسید.

در نیمه دوم و در دقیقه ۵۲، قرقیزستان با اخراج مرک، یک بازیکن دیگرش را هم از دست داد تا ۹ نفره به بازی ادامه دهد. عربستان که با توجه به برتری عددی تیم برتر بود، در دقیقه ۸۴ توسط فیصل الغمدی دروازه قرقیزستان را باز کرد تا نتیجه ۲ بر صفر شود.

در نهایت عربستان توانست با نتیجه ۲ بر صفر قرقیزستان را شکست دهد تا شاگردان روبرتو مانچیینی دومین بردشان را جشن بگیرند.

در پایان دور دوم مرحله گروهی و در گروه F، عربستان با ۶ امتیاز صدرنشین است و صعودش را به مرحله یک‌هشتم نهایی قطعی کرد. تایلند با ۴ امتیاز در رده دوم است، عمان با یک امتیاز و قرقیزستان بدون امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.

در بازی‌های پایانی مرحله گروهی گروه F، روز پنج‌شنبه ۵ بهمن از ساعت ۱۸:۳۰، عربستان با تایلند بازی می‌کند و عمان به مصاف قرقیزستان می‌رود.

ترکیب اولیه تیم ملی عربستان: احمدعلی آل کثر، علی البلیهی، علی لاجامی، حسن محمد التمبکتی، محمد البوریک، محمد کانو، عبدالله المالکی، سامی الناجی، سعود عبدالحمید، فیراس البوریکان و سالم الدوساری

سرمربی: روبرتو مانچینی

ترکیب اولیه تیم ملی قرقیزستان: ارژان توکوتاو، بکزان سگین بایف، برازمن، آیزار اکماتوف، تامیرلان کوزوبایف، میسچنکو، غیرت زیر گالبک، اودیلزون عبدالرحمانوف، مرک، علی کولوف و ارنستباتیرکانوف

سرمربی: استفان تارکویچ

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا