ورزشی

جام ملت‌های آسیا؛ فرار کره از فینال زودرس / بحرین حریف ژاپن شد / عربستان و تایلند هم صعود کردند

تیم ملی فوتبال مالزی در دور سوم مرحله گروهی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در گروه E مقابل کره‌جنوبی به تساوی ۳ بر ۳ رضایت داد.

به گزارش ایرنا، دور سوم مسابقات مرحله گروهی (گروه E) جام ملت‌های آسیا با برگزاری ۲ دیدار همزمان پیگیری شد.

در یکی از بازی‌های مهم و تماشایی، تیم‌های ملی کره جنوبی و مالزی در ورزشگاه الجنوب به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت به تساوی سه بر سه رضایت دادند.

جئونگ وو یئونگ در دقیقه ۲۱ با ضربه سر از روی نقطه کرنر توانست گل اول کره را به ثمر برساند. در دقیقه ۵۱ هالیم گل تساوی مالزی را زد. در ادامه عارف آیمان در دقیقه ۶۱ از روی نقطه پنالتی توانست برای بار دوم دروازه کره‌جنوبی را باز کند.

حملات تیم‌ها روی دروازه یکدیگر ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۸۳ لی کانگ بار دیگر بازی را به تساوی کشاند. سون هیونگ مین، کاپیتان کره‌جنوبی نیز در گل‌های این بازی سهم داشت و وقت‌های تلف‌شده نیمه دوم که داور آن را ۱۲ دقیقه اعلام کرده بود، موفق شد گل سوم کره را از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند. با این گل، هواداران کره بازی را تمام‌شده می‌دانستند اما در ثانیه‌های پایانی زمان‌های تلف‌شده ، مورالس با یک شوت محکم دروازه کره را باز کرد تا این بازی پرگل و تماشایی با تساوی به پایان برسد.

با این نتیجه کره‌جنوبی با ۵ امتیاز صعود خود را قطعی کرد و احتمالا در یک هشتم به مصاف عربستان می‌رود. مالزی هم با یک امتیاز از دور مسابقات کنار رفت.

ترکیب اولیه تیم ملی کره‌جنوبی: جو هیون وو، کیم تائه هوان،کیم یونگ وون، کیم مین جائه، سئول یونگ وو، این بئوم هوانگ، جئونگ وو یئونگ، لی کانگ این، سون هیونگ مین، لی جائه سونگ، گوئه سونگ چو

سرمربی: یورگن کلینزمن

ترکیب اولیه تیم ملی مالزی: هازمی، سعد، داین کولس، تان، تینگ دی، گان، ویلکین، کوربی اونگ، عارف آیمان، لوک،هالیم

سرمربی: کیم پان گون

 

اردن – بحرین

در دیگر دیدار همزمان تیم‌های ملی اردن و بحرین در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه مقابل هم قرار گرفتند که در نهایت این بازی با برتری یک بر صفر بحرین به پایان رسید. هیلال مهاجم بحرین در دقیقه ۳۴ توانست تنها گل این دیدار را به ثمر برساند.

با این نتیجه بحرین نیز به عنوان تیم اول از گروه E صعود کرد و در یک هشتم به مصاف ژاپن می‌رود. اردن هم با ۴ امتیاز در رده سوم این گروه قرار گرفت و باید در مرحله حذفی به مصاف عراق، صدرنشین گروه D برود.

ترکیب اولیه تیم ملی اردن: ابولیلا، نصیب، بنی یاسن، الاجالین، ابو هاشم، رجای آید، آواد، شلبای،‌ اولوان، ابو جلبوش، یازان النایمت

سرمربی: حسین عموته

ترکیب اولیه تیم ملی بحرین: ابراهیم لطف الله، عادل محمد، سید مهدی باقر، ولید محمد الحیام،‌ الخالسی، جاسم ا حمد الشیخ، محمد الحردان‌،‌ مارهون، کمیل حسن الاسود، علی جعفر مدان، هیلال

سرمربی: خوان آنتونیو پیزی

 

توقف عربستان مقابل تایلند و حذف عمان با برانکو

پرونده مرحله گروهی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا با صعود تیم‌های ملی عربستان و تایلند از گروه F این رقابت‌ها بسته شد.

به گزارش ایرنا، دور سوم و پایانی مرحله گروهی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا با برگزاری ۲ دیدار هم‌زمان از گروه F به پایان رسید که در آن عربستان با تایلند و عمان با قرقیزستان به مصاف یکدیگر رفتند.

در این گروه عربستان با ۶ امتیاز صعود خود را به مرحله یک هشتم قطعی کرده بود و تایلند نیز با چهار امتیاز در رتبه دوم قرار داشت و به دنبال تثبیت جایگاه خود بود و حتی نیم نگاهی نیز به صعود به عنوان صدرنشین نیز داشت. در دیگر بازی این گروه شاگردان برانکو ایوانکوویچ به ۳ امتیاز دیدار مقابل قرقیزستان احتیاج داشتند تا بتوانند حداقل به عنوان تیم سوم راهی مرحله حذفی شوند.

عربستان صفر – تایلند صفر

تیم ملی فوتبال عربستان از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه در ورزشگاه اجوکیشن سیتی با قضاوت کیم هیگان به مصاف تیم ملی تایلند رفت که در نهایت این دیدار با تساوی صفر بر صفر به پایان رسید.

روبرتو مانچینی با توجه به قطعی شدن صعود عربستان تقریبا با تیم دوم خود بازی را آغاز کرد و در دقیقه ۱۲ صاحب یک ضربه پنالتی شد اما ضربه عبدالله ردیف را سارانون آنوئین مهار کرد تا بهترین موقعیت سعودی‌ها در همان دقایق ابتدایی از دست برود. در ادامه تایلند ۲ بار و عربستان یک‌بار موفق به گلزنی شدند این گل‌ها توسط VAR مردود اعلام شد.

کلکسیون گل‌های مردود در نیمه دوم نیز ادامه داشت و یک‌بار دیگر عربستان موفق شد توسط محمد غریب دروازه تایلند را باز کند اما باز هم این گل به دلیل افساید میلی‌متری توسط VAR مردود اعلام شد.

نکته جالب این دیدار حضور طلال حاجی بازیکن ۱۶ ساله عربستانی بود که در دقیقه ۶۴ وارد بازی شد تا به جوان‌ترین بازیکن تاریخ این تورنمنت لقب بگیرد. او برای الاتحاد در مجموع فقط ۵۱ دقیقه بازی کرده بود.

با این نتیجه عربستان با ۷ امتیاز به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شد و باید در این مرحله مقابل تیم ملی کره‌جنوبی قرار بگیرد. در مقابل تایلند با ۵ امتیاز به عنوان تیم دوم راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شد تا حریف تیم ملی ازبکستان در این مرحله شوند.

ترکیب اولیه تیم ملی عربستان: راغد النجار، علی البلیهی، عون السلولی، حسن کادش، مختار علی، عبدالله الخیبری، فیصل الغمدی، سالم الدوساری، عبدالله ردیف، عبدالرحمن غریب.

سرمربی: روبرتو مانچینی

ترکیب اولیه تیم ملی تایلند: سارانون آنوئین، سانتیپاپ چانگوم، جاکاپان پرایسووان، سوپهانان بوریرات، سوپهان تونگسونگ، ووراچیت کانیتسریبامپن، کریتسادا کامان، ساراش یوین، پاتومپول چاروئنراتاناپیروم، جارونساک ونگ گورن، تیراساک پویپهیمای.

سرمربی: ماساتادا ایشی

عمان یک – قرقیزستان یک

در دیگر دیدار تیم ملی عمان در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه با قضاوت احمد العلی مقابل تیم ملی قرقیزستان قرار گرفت که در نهایت این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

شاگردان برانکو خیلی زود موفق شدند در دقیقه ۸ دروازه قرقیزستان را باز کنند. ارسال کرنر عمانی‌ها با خروج بد دروازه‌بان قرقیزستان همراه شد و در ادامه محسن القصانی موفق شد در شلوغی شش قدم با ضربه سر دروازه را باز کرد. در نهایت VAR صحنه را بررسی و عبور توپ از خط دروازه را تأیید کرد.

جوئل کوجو موفق شد در دقیقه ۴۷ گل تساوی را به ثمر برساند اما این گل توسط VAR مردود اعلام شد. قرقیزستان دست بردار نبود و در دقیقه ۸۰ گل تساوی را به ثمر رساند. اشتباهات سریالی بازیکنان عمان، این تیم را در آستانه حذف قرار داد. ابتدا توپ در میانه میدان لو رفت و بعد خالد البریکی و ابراهیم المخینی تعارف کرده و توپ و دروازه خالی را در اختیار جوئل کوجو قرار دادند. او نیز به راحتی دروازه را باز کرد و به طعنه از داور و عمانی‌ها خواست باز هم VAR را چک کنند.

با این نتیجه تیم ملی عمان با ۲ امتیاز در رتبه سوم قرار گرفت و نتوانست یکی از چهار تیم برتر سوم باشد که جواز حضور در مرحله یک‌هشتم نهایی کسب می‌کند.تیم ملی قرقیزستان نیز با یک امتیاز از دور رقابت‌های جام ملت‌های آسیا کنار رفت.

ترکیب اولیه تیم ملی قرقیزستان: ارجان توکوتایف، سلطان‌بیک مامیرعلیف، تمیرلان کوزبائف، کریستین براوزمان، گلژیگیت علیکولوف، عادل‌جان عبدالرحمانوف، بختیار دویشوبکوف، الکساندر میشچنکو، فرهاد موسی‌بکوف، جوئل کوجو، ارنست باتیرکانوف.

سرمربی: استفان تارکویچ

ترکیب اولیه تیم ملی عمان: ابراهیم المخینی، ارشد العلوی، خالد البریکی، احمد الخمیسی، احمد الکعبی، جمیل الیحمدی، حارب السعدی، عبدالله فواز، صلاح الیحیائی، عبدالرحمن مشیفری، محسن الغسانی.

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا