ورزشی

جام ملت‌های آسیا؛ قطر حریف ایران در نیمه‌نهایی شد / حذف ازبک‌ها در ضربات پنالتی

تیم فوتبال قطر با برتری برابر ازبکستان در ضربات پنالتی، حریف ایران در نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا شد.

به گزارش ایرنا، در آخرین دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، تیم‌های قطر و ازبکستان با قضاوت کیم هی از کره‌جنوبی در ورزشگاه البیت دوحه به مصاف هم رفتند.

دو تیم در حالی برابر هم به میدان رفتند که قطر به عنوان مدافع عنوان قهرمانی با شکست فلسطین و ازبکستان با پیروزی برابر تایلند به یک‌چهارم نهایی رسیده بودند.

مسابقه با بازی رو به جلو و تهاجمی‌تر قطر آغاز شد و فشار تیم میزبان سبب شد تا اوتکر یوسوپف در دقیقه ۲۷ دروازه خودی را باز کند و عنابی‌ها یک بر صفر جلو بیفتند. نیمه اول با همین تک گل به سود قطر به پایان رسید.

در شروع نیمه دوم، تلاش ازبکستان برای جبران گل خورده بیشتر شد و اودیلون خامروبکوف در دقیقه ۵۹ توانست گل مساوی را وارد دروازه قطر کند و نتیجه این دیدار یک – یک مساوی شود.

نتیجه یک – یک تا پایان ۹۰ دقیقه بدون تغییر باقی ماند تا کار برای تعیین تیم برنده به وقت‌های اضافه کشیده شود. در دو وقت ۱۵ دقیقه‌ای هم به با وجود تلاش دو تیم، توپی از خط دروازه عبور نکرد تا ضربات پنالتی تیم صعود کننده به مرحله نیمه‌نهایی را مشخص کند.

قطر در ضربات پنالتی توانست با نتیجه ۳ بر ۲ و در مجموع ۴ بر ۳ ازبکستان را شکست دهد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شود.

با صعود قطر به نیمه‌نهایی، پرونده مرحله یک‌چهارم نهایی بسته شد و طبق برنامه در مرحله نیمه‌نهایی روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن، کره‌جنوبی و اردن از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف هم می‌روند و در دومین بازی این مرحله، روز چهارشنبه ۱۸ بهمن، تیم‌های ایران و قطر مقابل هم قرار می‌گیرند تا تکلیف دو تیم صعود کننده به فینال جام ملت‌های آسیا در ۲۱ بهمن مشخص شود.

ترکیب اولیه تیم ملی قطر: مشعل برشام، لوکاس مندز، طارق سلمان، المهدی علی، محمد وعا، حسن الهیدوس، جاسم جابر، احمد فتحی، پدرو میگل، اکرم عفیف و معز علی

سرمربی: بارتولومه مارکز

ترکیب اولیه تیم ملی ازبکستان: اوکتیر یوسوپوف، رستم آشورمات، عمر عشمورودوف، عبدالله عبدالله‌اف، فرخ سیفی‌اف، اتابیک شکروف، عادل‌جان هامروبکو، عزیزبیک تورگونبوئف، عباس‌بیک فیض‌الله‌اف، اوستون اورونف و جلال‌الدین ماشاریپوف

سرمربی: سرچکو کاتانچ

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا