ورزشی

جام ملت‌های فوتسال آسیا: سلام شاگردان شمسایی به سیزدهمین قهرمانی؛ ایران تاج و تختش را پس گرفت

تیم ملی فوتسال ایران با پیروزی مقابل تایلند توانست قهرمان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۴ شود.

به گزارش ایرنا، فینال جام ملت‌های فوتسال آسیا ۲۰۲۴ روز گذشته بین تیم‌های تایلند و ایران در سالن بانکوک آره‌نا برگزار شد که در نهایت ایران با نتیجه ۴ بر ۱ توانست میزبان را شکست دهد و قهرمان آسیا شود.

شاگردان وحید شمسایی که در این دیدار مقابل تماشاگران پرشمار تایلندی بازی می‌کردند، در همان دقیقه یک روی شوت سنگین مهدی کریمی توانستند به گل نخست خود برسند. در ادامه فشار حملات تایلند بیشتر شد اما ایران روی یک کار ترکیبی و در دقیقه ۶ توسط سعید احمد عباسی به گل دوم رسید.

شاگردان میگوئل رودریگو که نمی‌خواستند به راحتی بازنده این دیدار باشند، فشار را روی ایران بیشتر کردند. ایران نیز با انجام ۵ خطا وارد محدوده خطر شد اما تا پایان نیمه اول خطایی انجام نداد و این نیمه با همان نتیجه دو بر صفر به پایان رسید.

در نیمه دوم تایلند توانست در دقیقه ۷ به گل اول خود برسد. پس از این گل، بازیکنان ایران به خود آمدند و علی‌اصغر حسن زاده یک دقیقه پس از گل تایلند روی یک ضربه والی زیبا توانست گل سوم را به ثمر برساند.

تایلند پس از اینکه نتوانست گل‌های خورده را جبران کند، بازی پاورپلی (۵ نفره) را در دستور کار قرار داد اما در همین حین باقر محمدی دروازه‌بان تیم ملی ایران از اشتباه تایلندی‌ها استفاده کرد و توانست گل چهارم تیم ملی فوتسال کشورمان را به ثمر برساند.

در پایان بازی همین نتیجه باقی ماند و ایران توانست قهرمانی خود را جشن بگیرد.

تیم ملی فوتسال ایران که دوره قبل نتوانسته بود قهرمان شود، در این دوره تاج و تخت خود را پس گرفت و به سیزدهمین قهرمانی خود در قاره کهن رسید.

کیومرث هاشمی وزیر ورزش و مهدی تاج رییس کمیته فوتسال آسیا و رییس فدراسیون فوتبال ایران نیز این بازی را از نزدیک نظاره کردند.

در پایان رقابت‌های جام ملت‌های فوتسال آسیا تیم ازبکستان توانست عنوان سومی را به دست بیاورد. این رقابت‌ها حکم انتخابی جام جهانی را نیز داشت و تیم‌های ایران، تایلند، تاجیکستان و افغانستان موفق شدند جواز حضور در جام جهانی ازبکستان را کسب کنند.

سعید احمدعباسی آقای گل و بهترین بازیکن جام ملت‌های آسیا شد

بازیکن تیم ملی ایران به دو عنوان انفرادی در جام ملت‌های فوتسال آسیا ۲۰۲۴ دست یافت.

سعید ستاره فوتسال ایران با به ثمر رساندن هشت گل در شش مسابقه عنوان بهترین بازیکن مسابقات را کسب کرد. او همچنین از سوی کمیته فنی مسابقات به خاطر عملکرد درخشان در مسیر قهرمانی ایران، عنوان بهترین بازیکن مسابقات را کسب کرد.

احمدعباسی در این مسابقات به ترتیب مقابل افغانستان  بحرین ، کویت، قرقیزستان و تایلند گلزنی کرد تا با ۸ گل زده آقای گل مسابقات شود. بعد از او مهدی کریمی از ایران و سلیم فیصل از عراق با ۵ گل در رده دوم قرار گرفتند.

او که در دوره گذشته مسابقات با به ثمر رساندن ۷ گل بعد از حسین طیبی به عنوان دومین گلزن مسابقات معرفی شده بود یکی از مهره‌های کلیدی تیم وحید شمسایی در راه قهرمانی بود.

دروازه‌بان تیم ملی ایران بهترین گلر جام شد

دروازه‌بان تیم ملی فوتسال ایران به عنوان بهترین دروازه بان جام انتخاب شد.

با اعلام کمیته فنی رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۲۴ فوتسال آسیا باقر محمدی گلر ایران به عنوان بهترین گلر این دوره از رقابت‌ها انتخاب شد تا جایزه خود را از دستان مهدی تاج رئیس فدراسیون و نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا