ورزشی

گلباران یوکوماها در هزاع بن زاید؛ العین قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد / ثبت اولین و آخرین قهرمانی یو سی ال به نام نماینده امارات

العین با پیروزی برابر یوکوهاما در مجموع دو بازی رفت و برگشت، قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد.

به گزارش ایرنا، تیم‌های العین امارات و یوکوهاما مارینوس ژاپن از ساعت ۱۹:۳۰ شب گذشته در چارچوب دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه هزاع بن زاید شهر العین به مصاف هم رفتند.

دو تیم در حالی روبرو هم قرار گرفتند که بازی رفت با برتری دو بر یک یوکوهاما به پایان رسیده بود و تیم ژاپنی نیمی از راه قهرمانی را رفته بود. با این حال در سوی دیگر العین در خانه به دنبال جبران و گرفتن جشن قهرمانی در هزاع بن زاید بود.

العین بازی را هجومی آغاز کرد و در در دقیقه ۸ توانست توسط با گل سوفیان رحیمی، یک بر صفر پیش بیفتد. در ادامه هچنان برتری با العین بود و کاکو در دقیقه ۳۳ گل دوم را از روی نقطه پنالتی وارد دروازه یوکوهاما کرد تا با این نتیجه العین در آستانه کسب دومین قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا قرار بگیرد.

یوکوهاما که جام را از دست دیده می‌دید، در ادامه رو به جلوتر بازی کرد و یان سانتوس در دقیقه ۴۰ توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند و نتیجه ۲ بر یک شد. با این حالا اخراج ویلیام پاپ در دهمین دقیقه وقت‌های تلف شده نیمه اول، سبب شد یوکوهاما ۱۰ نفره و کارش سخت‌تر شود.نیمه اول با برتری ۲ بر یک العین مقابل یوکوهاما به پایان رسید تا همه چیز با توجه به نتیجه بازی رفت، مساوی شود.

نیمه دوم را العین با توجه به ده نفره شدن یوکوهاما پرفشاتر آغاز کرد. در سوی دیگر یوکوهاما به با توجه با داشتن یک یار کمتر، به دنبال ضدحمله برای رسیدن به دروازه خلید عیسی بود. مقاومت یوکوماها در دقیقه ۶۷ شکست و سوفیان رحیمی بار دیگر دروازه نماینده ژاپن را باز کرد تا نتیجه ۳ بر یک به نفع العین شود.

در ادامه تلاش یوکوهاما با توجه ده نفره بودن برای کم کردن اختلاف، نتیجه‌ای در برنداشت و در دقیقه ۱+۹۰ و ۵+۹۰، لابا گل‌های چهارم و پنجم العین را هم را به ثمر رساند تا شاگردان هرنان کرسپو حرفی برای گفتن باقی نگذارند.

در نهایت العین توانست با نتیجه ۵ بر یک در بازی برگشت و در مجموع با نتیجه ۵ بر ۳ یوکوهاما را شکست دهد و برای دومین بار قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود. العین در سال ۲۰۰۳ برای اولین بار قهرمان لیگ قهرمانان شده بود و این‌بار توانست این عنوان را پس از ۲۱ سال دوباره تکرار کند. با توجه به اینکه این فصل، آخرین دوره لیگ قهرمانان بود و از فصل آینده لیگ نخبگان آسیا برگزار می‌شود، این تیم اماراتی توانست آخرین قهرمان یو سی ال هم لقب بگیرد، رقابت‌هایی که سال ۲۰۰۲ جایگزین جام باشگاه‌های آسیا شد. به نوعی می‌توان گفت که العین قهرمانی اولین و آخرین دوره لیگ قهرمانان آسیا را به نام خودش ثبت کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا