ورزشی

یورو ۲۰۲۴؛ کامبک مدافع عنوان قهرمانی مقابل آلبانی؛ ایتالیا با برتری جام را آغاز کرد

کامبک مدافع عنوان قهرمانی مقابل آلبانی؛ ایتالیا با برتری جام را آغاز کرد

تیم ملی فوتبال ایتالیا موفق شد در چارچوب مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال یورو ۲۰۲۴ با نتیجه ۲ بر یک تیم آلبانی را مغلوب کند.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های ملی ایتالیا و آلبانی در چارچوب مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال یورو ۲۰۲۴ از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه شب گذشته در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک با قضاوت فلیکس زوایر برگزار شد که در نهایت این دیدار با برتری ۲ بر یک ایتالیا به پایان رسید.

تیم‌های ملی ایتالیا، آلبانی، اسپانیا و کرواسی در گروه B این رقابت‌ها حضور دارند و قبل از این دیدار تیم ملی اسپانیا موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر تیم ملی کرواسی را مغلوب کند.

در ثانیه ۲۳ این دیدار سریع‌ترین گل تاریخ رقابت‌های یورو برای آلبانی به ثمر رسید، فدریکو دی مارکو با پرتاب اوت اشتباه باعث شد تا در محوطه جریمه توپ به ندیم بایرامی برسد و این بازیکن با ضربه‌ای محکم و زیرطاق، دروازه دوناروما را باز کند.

مدافع عنوان قهرمانی موفق شد در دقیقه ۱۱ گل تساوی را به ثمر برساند، ارسال بلند لورنزو پلگرینی با ضربه سر محکم الساندرو باستونی تبدیل به گل اول ایتالیا شد. کامبک ایتالیا در دقیقه ۱۶ کامل شد، نیکولو بارلا موفق شد از پشت محوطه جریمه با یک شوت محکم و دقیق دروازه استراکوشا را باز کند.

با این نتیجه ایتالیا با ۳ امتیاز در رتبه دوم گروه B با تفاضل گل کمتر نسبت به اسپانیا قرار گرفت در مقابل آلبانی و کرواسی بدون امتیاز در رتبه‌های سوم و چهارم ایستادند.

ترکیب ابتدایی تیم ملی ایتالیا: دوناروما، دی لورنتزو، کالافیوری، باستونی، دی مارکو، بارلا، جورجینیو، فراتزی، پلگرینی، کیه زا و اسکاماکا.

ترکیب ابتدایی تیم ملی آلبانی: استراکوشا، هوسای، آیتی، جیمشیتی، میتای، اصلانی، رمضانی، بایرامی، آسانی، صفری و برویا.

سخت‌کوش‌ها در دام ماتادورها؛ خط و نشان اسپانیا برای جام

تیم فوتبال اسپانیا نخستین بازی مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴ را با برتری قاطع مقابل کرواسی پشت‌ سر گذاشت.

به گزارش ایرنا، تیم‌های ملی فوتبال اسپانیا و کرواسی از گروه B و از مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴ از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه شب گذشته رو در روی هم صف‌آرایی کردند که اسپانیا به برتری ۳ بر صفر رسبد.

این دیدار در شرایطی برگزار شد که لمینه یامال مهاجم اسپانیایی با حضور در ترکیب این تیم برابر کرواسی، به جوان‌ترین بازیکن تاریخ رقابت‌های یورو تبدیل شد. او با ۱۶ سال و ۳۳۸ روز سن، رکورد قبلی که با ۱۷ سال و ۲۴۶ روز در اختیار کاپر کوزلوفسکی بود را شکست. کوزلوفسکی در دور دوم مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰ با حضور در دیدار تیم ملی لهستان برابر اسپانیا این رکورد را از آن خود کرده بود.

اسپانیا در همان نیمه نخست و در طی ۳ دقیقه، ۲بار دروازه کرواسی را باز کرد تا قدرت خود را به رخ حریف بکشد. آلوارو موراتا در دقیقه ۲۹ و فابین رویز در دقیقه ۳۲ گل‌های اسپانیا را به ثمر رساندند اما شاگردان لوئیس دلافوئنته قبل از دمیده شدن سوت پایان ۴۵ دقیقه نخست، برای بار سوم دروازه حریف را گشودند تا با خیال راحت به رختکن بروند. کارواخال زننده سومین گل این بازی بود.

در نیمه دوم کرواسی برای زدن‌گل تلاش کرد اما اسپانیا اجازه این کار را نداد تا بازی به دقیقه ۸۰ رسید. در این دقیقه خطای رودری باعث شد تا داور اعلام ضربه پنالتی به سود کرواسی کند.

برونو پتکوویچ پشت توپ ایستاد اما ضربه او توسط سنگربان اسپانیا مهار شد و در برگشت دروازه ماتادورها باز شد اما لحظاتی بعد VAR این گل را مردود و ضربه دوم بازیکن کرواسی را آفساید اعلام کرد.

این بازی در پایان با همان نتیجه ۳ بر صفر به سود اسپانیا خاتمه یافت.

بُرد سوئیس برابر مجارستان و شادی در سرزمین‌ ساعت‌

دومین دیدار یورو ۲۰۲۴ با بُرد ارزشمند سوئیس برابر مجارستان به پایان رسید تا آنها به همراه آلمان ۳ امتیازی شوند.

به گزارش ایرنا، در ادامه رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ و از گروه A این مسابقات از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه عصر روز گذشته تیم‌های مجارستان و سوئیس در کلن رو در روی هم به میدان رفتند. شاگردان مورات یاکین در سوئیس بعد از بُرد ۵ بر یک آلمان برابر اسکاتلند در بازی افتتاحیه این رقابت‌ها، در صدد بودند تا با کسب ۳ امتیاز این بازی، خود را در کنار آلمان مدعی قرار دهند تا شانس صعود به مرحله بعدی را داشته باشند.

کوادو دواه در دقیقه ۱۲ نخستین گل بازی را به ثمر رساند. هرچند کمک داور این بازی صحنه گل را آفساید اعلام کرد اما بعد از بررسی تصاویر با کمک فناوری کمک‌داور ویدئویی(VAR) این گل صحیح اعلام شد تا بازی یک بر صفر شود. در ادامه و در دقیقه ۴۵ ضربه فنی میشل ابیشر دور از دستان پیتر گیلاشی وارد دروازه مجارستان شد تا نیمه نخست این دیدار با برتری ۲ بر صفر شاگردان یاکین همراه شود.

در نیمه دوم و در دقیقه ۶۶ بارناباس وارگا یکی از گل‌های خورده را برای مجارستان جبران کرد اما در ادامه بازهم سوئیس به گل رسید تا خیال هواداران این تیم راحت باشد. بریل امبولو در وقت‌های اضافه این بازی موفق به گلزنی شد تا این دیدار در نهایت با نتیجه ۳ بر یک به سود شاگردان یاکین به پایان برسد.

با این نتیجه آلمان و سوئیس با ۳ امتیاز تیم‌های اول و دوم هستند و تیم‌های مجارستان و اسکاتلند نیز در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا