ورزشی

یورو ۲۰۲۴؛ حضور ماتادورها و خروس‌ها در نیمه نهایی با حذف آلمان میزبان و یاران رونالدو

یورو ۲۰۲۴؛ گام بزرگ اسپانیا در راه قهرمانی؛ رویای قهرمانی آلمان در خانه بر باد رفت

تیم فوتبال اسپانیا با پیروزی برابر آلمان به نیمه‌نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۴ اروپا صعود کرد.

به گزارش ایرنا، با آغاز مرحله یک‌چهارم‌ نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۴ اروپا، تیم‌های آلمان و اسپانیا دو مدعی اصلی جام، در یک فینال زودهنگام از ساعت ۱۹:۳۰ شب گذشته در ورزشگاه مرسدس بنز آره‌نا شهر اشتوتگارت به مصاف هم رفتند.

دو تیم در شرایطی روبروی هم قرار گرفتند که با توجه به نتایج‌شان، به عنوان دو مدعی اصلی یورو نام‌شان بالاتر از بقیه تیم‌ها قرار گرفته بود. آلمان با پیروزی برابر دانمارک و اسپانیا با برتری مقابل گرجستان در مرحله یک‌هشتم نهایی، توانسته بودند راهی جمع ۸ تیم برتر شوند.

با توجه به حساسیت بالای بازی، دو تیم با احتیاط مسابقه را آغاز کردند اما این اسپانیا بود که نسبت به آلمان توانست در دقایق اول فشارهای بیشتری روی دروازه مانوئل نویر، ایجاد کند.

با این حال با وجود در جریان بودن بازی در محوطه جریمه دو تیم، دروازه نویر و اونای سیمون کمتر با موقعیت جدی روبرو شد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در شروع نیمه دوم، اسپانیا در دقیقه ۴۷ می‌توانست به گل برسد اما ضربه موراتا در یک موقعیت جدی به آسمان زده شد تا همچنان دروازه دو تیم بسته بماند.

سرانجام در دقیقه ۵۱، برتری اسپانیا به نتیجه رسید و شوت دنی اولمو روی پاس یامال، دروازه نویر را باز کرد تا ماتادورها یک بر صفر جلو بیفتد.

در ادامه فشار آلمان برای جبران گل خورده و حذف نشدن در خانه روی دروازه اسپانیا بیشتر شد.

سرانجام حملات آلمان در دقیقه ۸۹ به نتیجه رسید و فلورین ویرتز توانست دروازه سیمون را باز کند و نتیجه مسابقه یک – یک شود.

پس از تساوی یک- یک دو تیم در وقت‌های قانونی، کار برای تعیین تیم برنده به ۲ وقت اضافه ۱۵ دقیقه‌ای کشیده شد.

در وقت اضافه دوم و در دقیقه ۱۱۹ میکل مرینو، گل دوم اسپانیا را وارد دروازه آلمان کرد تا ماتادورها در آستانه بر قرار بگیرند.

تلاش ژرمن‌ها در دقایق کم باقی مانده نتیجه‌ای نداشت و در نهایت اسپانیا با نتیجه ۲ بر یک مقابل آلمان به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.

آلمان هم در خانه حذف شد تا شاگردان ناگلزمان در راه قهرمانی در خانه ناکام بمانند.

ترکیب ابتدایی تیم ملی آلمان: نویر، رائوم، تا، رودیگر، کیمیش، کروس، جان، سانه، ‏گوندوگان، موسیالا و هاورتز.

ترکیب ابتدایی تیم ملی اسپانیا: سیمون، کارواخال، له نورماند، لاپورت، کوکوریا، روئیز، ‏رودری، پدری، یامال، موراتا و ویلیامز.

خداحافظی رونالدو با جام در ضربات پنالتی؛ فرانسه و اسپانیا در نیمه نهایی

تیم ملی فوتبال فرانسه موفق با برتری مقابل پرتغال در ضربات پنالتی راهی مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا (یورو ۲۰۲۴) شود.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های ملی فوتبال فرانسه و پرتغال در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا (یورو ۲۰۲۴) از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه  شب گذشته در ورزشگاه فولکس‌پارک اشتادیون با قضاوت مایکل اولیور برگزار شد که در نهایت این دیدار با برتری تیم ملی فرانسه در ضربات پنالتی به پایان رسید.

تیم ملی پرتغال بعد از صدرنشینی در مرحله گروهی موفق شد با برتری مقابل اسلوونی در ضربات پنالتی راهی این مرحله شد و در مقابل فرانسه به عنوان تیم دوم بعد از اتریش موفق شد با برتری یک بر صفر مقابل بلژیک جواز حضور در این دیدار را کسب کند.

تلاش دو تیم در ۱۲۰ دقیقه بازی با تساوی بدون گل همراه بود تا کار به ضیافت پنالتی‌ها کشیده شود. فرانسه موفق شد با نتیجه ۵ بر ۳ در ضربات پنالتی پرتغال را حذف کند.

تیم ملی فرانسه با این نتیجه باید در مرحله نیمه نهایی مقابل تیم ملی اسپانیا قرار بگیرد. قبل از این دیدار تیم ملی اسپانیا موفق شد با نتیجه ۲ بر یک تیم ملی آلمان را مغلوب کند و جواز صعود به این مرحله را کسب کند.

ترکیب ابتدایی تیم ملی پرتغال: کوستا، کانسلو، دیاز، په‌په، مندس، ویتینا، پالینیا، سیلوا، فرناندز، لیائو و رونالدو.

ترکیب ابتدایی تیم ملی فرانسه: منیان، کونده، سالیبا، اوپامکانو، هرناندز، کانته، شوامنی، کاماوینگا، گریزمان، کولو موانی، امباپه.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا