ورزشی

یورو ۲۰۲۴؛ لاله‌های نارنجی پَرپَر شدند؛ انگلیس در فینال به اسپانیا رسید

تیم فوتبال انگلیس با برتری ۲ بر یک مقابل هلند حریف اسپانیا در فینال یورو ۲۰۲۴ شد.

به گزارش ایرنا، مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ از ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته با جدال دو تیم هلند و انگلیس در شرایطی آغاز شد که برنده این دیدار حریف اسپانیا در فینال این رقابت‌ها می‌شد.

در شرایطی که بازی به هفتمین دقیقه خود رسیده بود شوت سرکش ژاوی سیمونز، لاله‌های نارنجی را به گل رساند تا شاگردان ساوت‌گیت و هواداران متعصب انگلیس در شوک فرو بروند.

در ادامه، سه‌شیرها برای جبران نتیجه حملات گسترده‌ای را روی دروازه هلند تدارک دیدند، در دقیقه ۱۸ برخورد هری‌کین با مدافع هلند پس از بررسی تصاویر کمک‌داور ویدئویی از سوی داور این میدان پنالتی تشخیص داده شد تا کاپیتان انگلیس کار را به تساوی بکشاند.

تلاش دو تیم در ادامه ثمری نداشت تا بازی با همان تساوی یک بر یک خاتمه یافته و دو تیم شانس خود را در نیمه دوم امتحان کنند. در این نیمه شاگردان ساوت‌گیت ۶۵ درصد مالک توپ و میدان بودند و تنها ۳۵درصد از آن ‏رونالد کومان و لاله‌های نارنجی بود.

با شروع نیمه دوم بازهم انگلیسی‌ها بهتر عمل کرده و نبض بازی در اختیار گرفتند. در دقیقه ۷۹ این دیدار انگلیس به گل رسید اما این گل به دلیل آفساید مردود اعلام شد تا بازی در ۱۰ دقیقه پایانی همچنان با تساوی یک بر یک دنبال شود. در دقیقه ۹۰ و در شرایطی که همه منتظر رفتن بازی به وقت‌های اضافه بودند شوت اوله واتکینز وارد دروازه هلند شد تا بازی ۲ بر یک شود.دیدار فینال روز یکشنبه ۲۴ تیر بین تیم‌های اسپانیا و انگلیس برگزار خواهد شد.

این بازی در شرایطی به پایان رسید که در آخرین تقابل دو تیم در نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ هلند، ۳ بر یک به پیروزی رسیده بود.

ترکیب ابتدایی تیم ملی انگلیس: پیکفورد، گوئهی، استونز، واکر، تریپیه، رایس، ماینو، ‏ساکا، بلینگام، فودن، کین

ترکیب ابتدایی تیم ملی هلند: فربروخن، دامفرایس، دی‌فرای، فن‌دایک، آکه، شوتن، ‏ریندرز، مالن، سیمونز، خاکپو، دیپای

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا