ورزشی

۱۰ ورزشکار برتر تمام دوران

در لیست بهترین ورزشکاران تمام دوران لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در رده های اول و دوم هستند.

به گزارش ایسنا، در تاریخ ورزش، افراد خاصی از مرزهای رشته های ورزشی شان فراتر رفتند  و اثری بزرگ بر جای  گذاشتند. Pubity Sports، یک مرجع مشهور در حوزه ورزش، فهرستی از ۱۰ ورزشکار برتر تمام دوران را تنظیم کرده است. این مقاله ادای احترام به این ورزشکاران استثنایی است که نه تنها در رشته های خود تسلط داشته اند، بلکه به چهره‌های نمادین ورزش جهان نیز تبدیل شده اند.

۱- لیونل مسی

۲- کریستیانو رونالدو

۳- محمد علی (کلی)

۴- مایکل جردن

۵- ویرات کهلی

۶- یوسین بولت

۷- مایک تایسون

۸- لبران جیمز

۹- سرنا ویلیامز

۱۰- مایکل فلپس

۱- لیونل مسی

 فوتبالیست آرژانتینی، جایگاه اول این فهرست برجسته را به خود اختصاص داده است. مهارت های بی نظیر او در دریبل زدن، توانایی گلزنی و افتخارات متعدد او را به عنوان یکی از بهترین فوتبالیست های تمام دوران تثبیت کرده است.

۲- کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو، فوق ستاره پرتغالی، به خاطر سرعت و توانایی های گلزنی اش تحسین شده است. فداکاری رونالدو  و عملکرد ثابت او در بالاترین سطح باعث شده است که او در میان اسطوره ها قرار بگیرد.

۳- محمد علی

جهان بوکس در برابر محمد علی تعظیم می کند. کاریزما، ظرافت بوکس و اعتماد به نفس تزلزل ناپذیر علی در داخل و خارج از رینگ، میراثی ماندگار در دنیای ورزش به جا گذاشته است.

۴- مایکل جردن

مایکل جردن، نماد بسکتبال با مهارت‌های خارق‌العاده انقلابی در بسکتبال ایجاد کر و به یک اسطوره جهانی تبدیل شد.

۵- ویرات کهلی

ویرات کهلی، استاد کریکت هندی، به‌خاطر ویژگی‌های استادانه، ثبات و رهبری مورد تحسین قرار می‌گیرد. رویکرد تهاجمی کهلی و رکوردهای متعدد موقعیت او را به عنوان یکی از بزرگان کریکت  تثبیت کرده است.

۶- یوسین بولت

یوسین بولت، دونده جامائیکایی، سریعترین مرد روی زمین، جهان را مسحور کرد. تسلط او در مسابقات دوی سرعت و رکوردهای متعدد جهانی او را به یک شگفتی تبدیل کرده است.

۷- مایک تایسون

مایک تایسون، بوکسور سنگین وزن با قدرت و پرخاشگری ترس را در حریف ایجاد کرد. تسلط تایسون در رینگ بوکس در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ بی نظیر است.

۸- لبران جیمز

لبران جیمز فوق ستاره بسکتبال با مهارت های استثنایی و رهبری در داخل و خارج از زمین، نام خود را در تاریخ NBA ثبت کرده است. تأثیر او بر بسکتبال و فعالیت های اجتماعی جیمز را به چهره ای محترم تبدیل کرده است.

۹- سرنا ویلیامز

سرنا ویلیامز، ملکه تنیس، تنیس زنان را با ضربات قدرتمندش بازتعریف کرده است. عناوین متعدد گرند اسلم او را به یکی از بزرگترین ورزشکاران تاریخ تنیس تبدیل کرده است.

۱۰- مایکل فلپس

مایکل فلپس، اسطوره شنا، با دستاوردهای باورنکردنی خود در استخر، رکورددار بیشترین مدال طلای المپیک است. نظم و مهارت او در آب، فلپس را الهام بخش شناگران در سراسر جهان کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا