ورزشی

آنچه از قرعه کشی یورو ۲۰۲۴ باید دانست

تیم‌های حاضر در یورو ۲۰۲۴ قرار است امشب حریفانشان را در شهر هامبورگ بشناسند.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیلد، دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه پس از عمل جراحی در قرعه کشی یورو ۲۰۲۴ که امشب در آلمان برگزار می‌شود، شرکت نخواهد کرد. همانطور که فدراسیون فرانسه اعلام کرد، دشان بعد از چند هفته کمر درد، عصر روز سه شنبه تحت عمل جراحی قرار گرفت.

فرانسه در دوره قبل یورو حذف شد و نتوانست به مراحل پایانی صعود کند و مصمم است که در این دوره بتواند عنوان قهرمانی را در خاک آلمان به دست بیاورد.

دشان ۵۵ ساله که تیمش در سال ۲۰۱۶ عنوان نایب قهرمانی را در این رقابت‌ها به دست آورد در صحبت‌هایی گفت:  تصمیم آسانی نبود که در قرعه کشی شرکت نکنم. اما عقل حکم می‌کند که چند روز استراحت کنید.

امشب مشخص می‌شود که کدام تیم‌ها در گروه‌های یورو ۲۰۲۴ با هم پیکار خواهند کرد.

قرعه کشی چه زمانی است؟

قرعه کشی امشب ۱۱ آذر در شهر هامبورگ انجام خواهد شد. ‌هامبورگ یکی از ۱۰ شهر میزبان یورو است و میزبان چهار بازی گروهی و یک بازی در دور یک چهارم نهایی انتخاب شده است.

قرعه کشی ساعت چند است؟

مراسم قرعه‌کشی ساعت ۱۸ بعد از ظهر به وقت محلی (۲۰:۳۰ به وقت ایران) آغاز می‌شود. انتظار می‌رود که این قرعه کشی ۲۰ دقیقه طول بکشد.

سیدبندی یورو ۲۰۲۴

گلدان اول: آلمان، پرتغال، فرانسه، اسپانیا، بلژیک، انگلیس

گلدان دوم: مجارستان، ترکیه، رومانی، دانمارک، آلبانی، اتریش

گلدان سه: هلند، اسکاتلند، کرواسی، اسلوونی، اسلواکی، جمهوری چک

گلدان چهار: ایتالیا، صربستان، سوئیس، برنده پلی آف A، برنده پلی آف B، برنده پلی آف C

قرعه‌کشی پلی‌آف چگونه است؟

قرار است سه تیم از طریق پلی آف به یورو صعود کنند و در سید چهار قرار خواهند گرفت. از هر مسیر یک تیم و در مجموع ۳ تیم دیگر به یورو راه خواهند یافت تا ۲۴ تیم حاضر در این رقابت‌ها مشخص شود.

مسیر A

لهستان – استونی

ولز – فنلاند

مسیر B

رژیم صهیونیستی – ایسلند

بوسنی و هرزگوین – اوکراین

مسیر C

گرجستان – لوکزامبورگ

یونان – قزاقستان

شانس‌های اصلی قهرمانی کدام تیم‌ها هستند؟

انگلیس ۴/۱

فرانسه ۷/۲

آلمان ۶/۱

اسپانیا ۷/۱

پرتغال ۹/۱

ایتالیا، بلژیک، هلند، ۱۴/۱

کرواسی، دانمارک ۳۳/۱

پنج بازی وجود دارد که یوفا برگزاری بازی آنها در مرحله گروهی مسابقات را منع کرده است، در صورتی که هر دو تیم صعود کنند این بازی‌ها برگزار نمی‌شود:

بوسنی و هرزگوین – کوزوو

صربستان – کوزوو

اوکراین – بلاروس

آذربایجان – ارمنستان

اسپانیا – جبل الطارق

مسابقات چه زمانی است؟

دیدار افتتاحیه فینال در ۱۴ ژوئن در آلیانس آرنا (ورزشگاه بایرن مونیخ) خواهد بود و میزبان آلمان در این روز و این ورزشگاه به میدان خواهد رفت و هنوز حریف ژرمن‌ها مشخص نشده است.  فینال روز یکشنبه ۱۴ جولای برگزار می‌شود.

فرمت مسابقات چیست؟

دو تیم برتر هر گروه چهار تیمی‌به همراه چهار تیم برتر رتبه سوم به مرحله یک هشتم نهایی راه خواهند یافت و شانزده تیم حاضر در این مرحله در دور یک هشتم نهایی برابر هم قرار خواهند گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا