ورزشی

لیگ قهرمانان اروپا؛ بایرن‌مونیخ حکم سقوط منچستریونایتد را امضا کرد / صعود مقتدرانه رئال‌مادرید در شب صعود آرسنال و آیندهوون و توقف اینتر

تیم فوتبال منچستریونایتد با نتیجه یک بر صفر مغلوب بایرن‌مونیخ شد و در رتبه چهارم گروه A لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفت و حتی از رسیدن به لیگ اروپا نیز بازماند.

به گزارش ایرنا، هفته پایانی مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان اروپا شب گذشته با برگزاری ۸ دیدار پیگیری شد.

منچستریونایتد – بایرن‌مونیخ؛ باواریایی‌ها حکم سقوط شیاطین سرخ را امضا کردند

دیدار تیم‌های منچستریونایتد انگلیس و بایرن‌مونیخ آلمان از گروه A در ورزشگاه اولدترافورد با قضاوت اسپن اسکاس برگزار شد که در نهایت این دیدار با برتری یک بر صفر بایرن‌مونیخ به پایان رسید.

صعود باواریایی‌ها از قبل قطعی شده بود و در سمت مقابل شیاطین سرخ برای همراهی تیم آلمانی به یک معجزه نیاز داشتند. یونایتد با شکست ۳ بر صفر مقابل بورنموث در حالی پا به این دیدار گذاشت که هفته آینده باید در آنفیلد مهمان لیورپول باشد. بایرن مونیخ نیز با شکست سنگین ۵ بر یک مقابل آینتراخت فرانکفورت به انگلیس سفر کرده بود و انتقادها علیه توماس توخل همچنان جریان داشت.

جدی‌ترین موقعیت در دقیقه ۳۲ برای بایرن از دست رفت، ارسال کومان در یک قدمی دروازه به سانه رسید اما وینگر آلمانی به شکلی عجیب توپ را به عقب بازگرداند تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد. منچستریونایتد در شروع نیمه دوم کنترل بازی را در دست داشت و حملات متعددی را ترتیب برروی دروازه بایرن طراحی کرد.

سرانجام قفل دروازه منچستریونایتد در دقیقه ۷۱ توسط کینگزلی کومان روی پاس در عمق تماشایی هری کین باز شد تا شیاطین سرخ در یک قدمی حذف از مرحله گروهی قرار بگیرند. با این گل شیاطین سرخ به اولین تیم تاریخ لیگ برتر انگلیس تبدیل شد که در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، ۱۵ گل دریافت می‌کند. در دقیقه ۸۳ مهاجم انگلیسی روی کرنر می‌توانست با ضربه سر دروازه را اونانا را باز کند که ضربه این بازیکن میلی‌متری از کنار تیر عمودی به بیرون رفت.

با این نتیجه بایرن مونیخ با ۱۶ امتیاز به عنوان صدرنسین راهی مرحله یک هشتم نهایی شد و منچستریونایتد با ۴ امتیاز در رتبه چهارم قرار گرفت و حتی از رسیدن به لیگ اروپا نیز بازماند.

کپنهاگن – گالاتاسرای؛ بهترین استفاده از امتیاز میزبانی و حکم صعود

در دیگر دیدار گروه A تیم فوتبال کپنهاگن دانمارک در ورزشگاه پارکن با قضاوت دنیله اورساتو میزبان گالاتاسرای ترکیه بود که در نهایت این دیدار با برتری یک بر صفر کپنهاگن در حضور پرشور هواداران به پایان رسید.

تک گل تیم میزبان در دقیقه ۵۸ روی یک کار تیمی تماشایی توسط لوکاس لراگر به ثمر رسید. با این نتیجه کپنهاگن با ۸ امتیاز در رتبه دوم قرار گرفت و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد و گالاتاسرای نیز با ۵ امتیاز در رتبه سوم ایستاد و راهی لیگ اروپا شد.

صعود آرسنال و آیندهوون در شب حذف متخصص لیگ اروپا

از گروه B آرسنال و پی‌اس‌وی آیندهوون که صعود خود را به دور بعدی قطعی کردند در زمین حریف هلندی به مصاف هم رفتند که در پایان این بازی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید. انکیاته برغی آرسنال و ورتسن برای آیندهوون در این دیدار گلزنی کردند. آرسنال و آیندهوون به تربیت با ١٣ و ٩ امتیاز راهی دور بعدی شدند.

در دیگر بازی این گروه لانس فرانسه در خانه به مصاف سویا رفت که در پایان با گل دقیقه نودی فلوجینی موفق شد با نتیجه ٢ بر یک سویا را شکست دهد تا ٨ امتیازی شود و راهی لیگ اروپا شود.

سویا نیز با ٢ امتیاز از مسابقات کنار رفت و از حضور در لیگ اروپا نیز باز ماند.

یونیون برلین – رئال مادرید؛ صعود مقتدرانه کهکشانی‌ها به یک هشتم‌نهایی

تیم فوتبال یونیون برلین آلمان از گروه C در ورزشگاه المپیک برلین با قضاوت راده اوبرنوویچ میزبان رئال مادرید اسپانیا بود که در نهایت این دیدار با برتری ۳ بر ۲ رئال مادرید به پایان رسید.

رئال مادرید با پیروزی در هر پنج بازی قبلی با ۱۵ امتیاز صدرنشین بود و نتیجه این دیدار تاثیری در صعود این تیم به عنوان صدرنشین نداشت. یونیون برلین بدون پیروزی و با تنها دو تساوی در مرحله گروهی، دو امتیازی و در رده آخر جدول بود و این تیم امیدوار بود با برتری مقابل کهکشانی‌ها و کسب هر نتیجه‌ای غیر از پیروزی براگا به لیگ اروپا صعود کند که در نهایت نتوانستند به این امر دست پیدا کنند.

تیم میزبان بازی را طوفانی آغاز کرد و نزدیک بود خیلی زود به گل برتری برسد، اما سوپرواکنش کپا آریزابالاگا مانع از این امر شد. در دقایق پایانی نیمه اول رئال مادرید صاحب یک ضربه پنالتی شد اما ضربه لوکا مودریچ را رونو با پا دفع کرد تا بهترین بخت گلزنی برای شاگردان آنجلوتی از دست برود.

بلافاصله یونیون برلین با یک ضد حمله سریع موفق شد دروازه کپا را روی اشتباه مرگبار داوید آلابا، توسط کوین فولاند با تجربه باز کند تا تیم میزبان با برتری به رختکن برگردد. رئال نیمه دوم را تهاجمی آغاز کرد و سرانجام در دقیقه ۶۱ موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند. حرکت رودریگو از جناح چپ خط دفاعی برلین با ارسال توپ به محوطه جریمه همراه شد و خوسلو موفق شد با یک ضربه سر دقیق دروازه میزبان را باز کند.

در دقیقه ۷۲ کهکشانی‌ها موفق شدند روی یک ضدحمله سریع گل دوم را به ثمر برسانند. پاس لوکا مودریچ در جناح راست خط دفاعی برلین به فران گارسیا رسید و خوسلو موفق شد روی ارسال این بازیکن با ضربه سر در این دیدار دبل کند. برلین اصلا دوست نداشت با باخت لیگ قهرمانان را ترک کند و موفق شد در دقیقه ۸۵ توسط الکس کرال گل تساوی را به ثمر برساند.

اما این پایان کار نبود و شاگردان آنجلوتی انگیزه بالایی داشتند تا با ۱۸ امتیاز کامل از مرحله گروهی صعود کنند و این‌بار نوبت به دنی سبایوس رسید که در دقیقه ۸۹ روی پاس جود بلینگهام گل سوم را به ثمر برساند.

با این نتیجه رئال مادرید با ۱۸ امتیاز به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شد و یونیون برلین با ۲ امتیاز در رتبه چهارم قرار گرفت. برتری کهکشانی‌ها باعث شد تا براگا با ۴ امتیاز در رتبه سوم قرار بگیرد و راهی لیگ اروپا شود. نا÷ولی نیز به عنون تیم دوم از این گروه راهی مرحله حذفی شد.

اینتر میلان – رئال سوسیداد؛ نایب قهرمان اروپا به عنوان تیم دوم صعود کرد

تیم فوتبال اینتر میلان ایتالیا از گروه D در ورزشگاه جوزپه مه آتزا با قضاوت ساندرو شارر میزبان رئال سوسیداد اسپانیا بود که در نهایت این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

کسب ۳ امتیاز این دیدار برای نراتزوری اهمیت بالایی داشت، چون با توجه به قوانین یوفا در صورت هم امتیاز شدن تیم‌ها ابتدا بازی رودرو ملاک قرار دارد و بعد تفاضل گل. با توجه به هم امتیازی دو تیم تساوی بازی رفت اینتر به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به سوسیداد تنها با کسب ۳ امتیاز کامل می‌توانست به عنوان صدرنشین صعود کنند تا در مرحله یک هشتم نهایی قرعه ساده تری داشته باشد.

شاگردان اینزاگی که در آخرین مسابقه خود روز شنبه با نتیجه ۴ بر صفر اودینزه را مغلوب کرده بودند و در حال حاضر صدرنشین سری‌آ نیز هستند در حالی که سوسیداد در رده پنجم جدول لالیگا قرار دارد. شاگردان ایمانول آلگواسیل که روز شنبه میزبانشان ویارئال را با نتیجه ۳ بر صفر شکست دادند نیز تنها با کسب یک امتیاز نیز به عنوان صدرنشین صعود می‌کردند که در در نهایت آن‌ها توانستند به این امر دست پیدا کنند.

بازی در نیمه اول در مجموع بسیار کم موقعیت بود و این تیم میهمان بود که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت اما اصلا نتوانست موقعیت خطرناکی را بر روی دروازه اینتر ایجاد کند. در دقیقه ۷۵ کوبو در یک حرکت عالی چند بازیکن اینتر را دریبل زد و وارد محوطه جریمه شد و بدون برخورد با چالهان اوعلو به روی زمین افتاد. با این حال داور نقطه پنالتی را نشان داد اما VAR دخالت کرد و پنالتی لغو شد. کوبو به دلیل شبیه سازی کارت زرد گرفت.

با این نتیجه رئال سوسیداد با ۱۲ امتیاز و با تفاضل بهتر نسبت به اینتر به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شد و بنفیکا نیز با برتری ۳ بر یک مقابل سالزبورگ موفق شد با چهار امتیاز در رتبه سوم قرار بگیرد و جواز حضور در لیگ اروپا را کسب کند.

نتایج کامل دیدارهای امشب لیگ قهرمانان اروپا:

منچستریونایتد صفر – بایرن‌مونیخ یک

کپنهاگن یک – گالاتاسرای صفر

لانس ۲ – سویا یک

آیندهوون یک – آرسنال یک

یونیون برلین ۲ – رئال مادرید ۳

ناپولی ۲ – براگا صفر

اینتر میلان صفر – رئال سوسیداد صفر

سالزبورگ یک – بنفیکا ۳

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا