ورزشی

تیم ملی فوتبال با برد راهی قطر شد؛ پیروزی سخت شاگردان قلعه‌نویی برابر بورکینافاسو

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار تدارکاتی خود قبل از سفر به قطر با نتیجه ۲ بر یک بورکینافاسو را شکست داد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران در آستانه شروع جام ملت‌های آسیا و قبل از سفر به قطر، شب گذشته از ساعت ۱۸ در ورزشگاه المپیک جزیره کیش با قضاوت یوسف سعیدحسن از کشور عراق در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم ملی بورکینافاسو رفت که در نهایت این دیدار با برتری ۲ بر یک تیم ملی فوتبال ایران به پایان رسید.

شاگردان امیر قلعه‌نویی در ۱۱ مسابقه متوالی خود هیچ شکستی نداشتند و به دنبال این بودند که با ادامه این روند روانه جام ملت‌های آسیا شوند.

بورکینافاسو نیز که خود را برای جام ملت‌های آفریقا آماده می‌کند نیز در چهار دیدار گذشته خود هیچ شکستی نداشت.

هواداران فوتبال ایران در کیش استقبال خوبی از این بازی داشتند و ورزشگاه المپیک را مملو از جمعیت کردند.

هوبرت ولود ۶۴ ساله فرانسوی برای این دیدار تعداد زیادی از ستاره‌های نامدار خود را در اختیار نداشت و تقریبا با تیم دوم خود بازی را آغاز کرد. ادموند تاپسونا مدافع تیم فوتبال بایرلورکوزن، برتراند ترائوره مهاجم تیم فوتبال استون‌ویلا، عیسی کابوره مدافع لوتون تاون انگلیس، دانگو اوتارا مهاجم بورنموث انگلیس از سرشناس‌ترین بازیکنان تیم ملی بورکینافاسو بودند که برای این دیدار حضور نداشتند.

سردار آزمون مهاجم تیم فوتبال آس رم ایتالیا و رامین رضاییان نیز برای تیم ملی فوتبال کشورمان در این دیدار غایب بودند.

به دلیل اتفاقات تلخ رخ داده در حادثه تروریستی کرمان، بازی با یک دقیقه سکوت آغاز شد. همچنین بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان به احترام شهدای کرمان با بازوبند مشکی این دیدار را آغاز کردند.

دقایق حساس:

دقیقه ۴: پاس در عمق شهریار مغانلو در محوطه جریمه به محمد محبی رسید اما مدافع بورکینافاسو با یک تکل خوب توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۱۰: مهدی طارمی توپ را در جناح چپ به میلاد محمدی رساند و ارسال این بازیکن در محوطه جریمه دوباره به طارمی رسید و با یک ضربه فنی دروازه بورکینافاسو را هدف قرار داد اما هیلیل کوناته با واکنش تماشایی مانع از بازشدن دروازه بورکینافاسو شد.

دقیقه ۱۲: برخلاف جریان بازی این تیم میهمان بود که موفق شد گل اول را به ثمر برساند. آداما گوییرا روی اشتباه سامان قدوس در زمین ایران به توپ رسید و با یک پاس در عمق توپ را به محمد کوناته رساند. این بازیکن با یک ضربه پای چپ زمینی محکم موفق شد دروازه بیرانوند را باز کند.

دقیقه ۲۳: حرکت میلاد محمدی از جناح چپ با ارسال زمینی و خطرناک همراه شد و توپ پس از عبور از شهریار مغانلو به جهانبخش رسید، اما ضربه این بازیکن نیز پس از برخورد به رزاق گویبره به کرنر رفت.

دقیقه ۳۸: ارسال کرنر سامان قدوس در محوطه جریمه با ضربه مهدی طارمی همراه شد که با بدشانسی پس از برخورد به تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۱: مهدی طارمی روی پاس علیرضا جهانبخش در یک موقعیت تک به تک قرار گرفت اما هیلیل کوناته یک‌بار دیگر موفق شد به زیبایی ضربه طارمی را راهی کرنر کند.

دقیقه ۴۲: سرانجام قفل دروازه بورکینافاسو توسط مهدی طارمی باز شد. ارسال کرنر سامان قدوس در شلوغی محوطه جریمه پس از یک رفت و برگشت به طارمی رسید و این بازیکن موفق شد دروازه هیلیل کوناته را باز کند.

دقیقه ۴۹: ضربه پرقدرت امید ابراهیمی از پشت محوطه جریمه را کوناته به زیبایی مهار کرد.

دقیقه ۶۱: ارسال آریا یوسفی در محوطه جریمه با حرکت تماشایی رضا اسدی در موقعیت تک به تک به مهدی قایدی رسید اما بازهم کوناته با خروج به موقع مانع از باز شدن دوباره دروازه بورکینافاسو شد.

دقیقه ۷۰: پاس رو به بیرون قلی‌زاده در محوطه جریمه به انصاری‌فرد رسید و ضربه پرقدرت این بازیکن بعد از برخورد به مدافع حریف و دفع ناقص کوناته به امید ابراهیمی رسید، در ادامه ابراهیمی موفق شد با شوت سرضرب و زمینی گل دوم را به ثمر برساند.

تیم داوری: یوسف سعید حسن، داوود حسین و اکرم علی از کشور عراق

ترکیب تیم ملی ایران در نیمه نخست:

علیرضا بیرانوند، میلاد محمدی، مجید حسینی، حسین کنعانی‌زادگان، صادق محرمی، سامان قدوس، سعید عزت‌اللهی، محمد محبی، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش و شهریار مغانلو.

ترکیب تیم ملی ایران در نیمه دوم:

سیدپیام نیازمند، سامان فلاح، شجاع خلیل‌زاده، آریا یوسفی، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، روزبه چشمی، علی قلی‌زاده، مهدی قایدی، رضا اسدی و کریم انصاری‌فرد.

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب ابتدایی تیم ملی بورکینافاسو:

هیلیل کوناته، آسوفو دایو، آدامو ناگالو، استیو یاگو، رزاق گویبره، بلاتی توره، آداما گوییرا، عزیز کی، الکس بانگری، محمد کوناته و فیصل تاپسوبا

سرمربی: هوبرت ولود

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا