Հա

Մարզական

28/07/2022 - 09:40

Համա-ՀՄԸՄ-ական 11-րդ մարզախաղերը թեւակոխեցին քառորդ աւարտական եւ կիսաւարտական հանգրուաններ

Համա-ՀՄԸՄական 11-րդ մարզախաղերը իրենց աւարտին կը հասնին վաղը՝ Ուրբաթ, 29 Յուլիսի երեկոյեան, Երեւանի մարզահամերգային համալիրին մէջ կազմակերպուած փակման հանդիսութեամբ։ Աթլեթիզմի, կոլֆի, թենիսի եւ լողի մրցումները աւարտած են արդէն։ Աւարտած են նաեւ ֆութպոլի եւ պասքեթպոլի անհատական կարողութեան մրցումները։ 

Համա-ՀՄԸՄական 11-րդ մարզախաղերը իրենց աւարտին կը հասնին վաղը՝ Ուրբաթ, 29 Յուլիսի երեկոյեան, Երեւանի մարզահամերգային համալիրին մէջ կազմակերպուած փակման հանդիսութեամբ։ Աթլեթիզմի, կոլֆի, թենիսի եւ լողի մրցումները աւարտած են արդէն։ Աւարտած են նաեւ ֆութպոլի եւ պասքեթպոլի անհատական կարողութեան մրցումները։ 

Երէկ տեղի ունեցան խմբային մարզախաղերու քառորդ աւարտական եւ կիսաւարտական մրցումները։ Այսօր եւ վաղը կը կատարուին աւարտական մրցումները եւ կը յստականան մարզախաղերու գլխաւոր ախոյեանները, որոնք կ’արժանանան յատուկ բաժակներու, մինչ իւրաքանչիւր մարզախաղի լաւագոյն մարզիկն ու մարզիկուհին կը տիրանան յաւէտ բաժնուած, վաստակաշատ ՀՄԸՄ-ականներու անունները կրող յուշանուէրներու։

Ստորեւ՝ երէկուան մրցումներուն արդիւնքները։

 

ՖՈՒԹՊՈԼ

Քառորդ աւարտականներ

ՀՄԸՄ-Ֆրանս - Թիֆլիս՝ 3-0

Արեւմտեան Մ.Ն. - Սուրիա՝ 3-0

Երուսաղէմ - Հարաւային Ամերիկա՝ 8-2

Աւստրալիա - Լոնտոն՝ 3-2

 

ՖՈՒԹՍԱԼ ՏՂԱՔ

Արեւմտեան Մ.Ն. - Գանատա՝ 10-3

Հարաւային Ամերիկա - ՀԱՍԿ՝ 4-1

Սուրիա - Երուսաղէմ՝ 8-1

 

Քառորդ աւարտականներ

Սթոքհոլմ - Գանատա՝ 4-3

Սուրիա - Արեւմտեան Մ.Ն.՝ 3-3 (4-3 փենաթիներով Սուրիա յաղթական)

Լիբանան - ՀԱՍԿ՝ 8-1

Հարաւային Ամերիկա - Երուսաղէմ՝ 9-3

 

ԾՈՎԱՓԻ ՎՈԼԻՊՈԼ

Կիսաւարտականներ

ՀԱՍԿ (1) - Գանատա` 2-0

ՀԱՍԿ (2) - ՀԱՍԿ (3)` 2-0 

ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

Կիսաւարտականներ

Լիբանան - Արեւմտեան Մ.Ն.` 50-35

Աւստրալիա (1) - Աւստրալիա (2)` 35-32 

ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ՏՂԱՔ

Քառորդ աւարտականներ

Արեւմտեան Մ.Ն. - Սուրիա` 74-42

Աւստրալիա - Լիբանան` 62-56

Արեւելեան Մ.Ն. (1) - Արեւելեան Մ.Ն. (2)` 72-58

ՀՄԱԿ-ՀԱՍԿ` 76-30 

ՎՈԼԻՊՈԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

Կիսաւարտականներ

ՀԱՍԿ (1) - Հարաւային Ամերիկա` 3-0

ՀԱՍԿ (2) - Արցախ` 3-2 

3x3 ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

Կիսաւարտականներ

Աւստրալիա - Լիբանան (1)` 13-5

Լիբանան (2) - Սուրիա` 12-6 

3x3 ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ՏՂԱՔ

Քառորդ աւարտականներ

Լոնտոն - Գանատա` 9-7

ՀՄԸՄ-Ֆրանս - ՀԱՍԿ (1)` 20-7

Սուրիա - ՀԱՍԿ (2)` 20-5

Լիբանան - ՀԱՍԿ (3)` 2-0

 

ԼՈՂ

100 մեթր ազատ ոճ - Տղաք

1. Կարէն Չարլասարեան (Աւստրալիա)` 1.12.58

2. Ռուբէն Ստեփանեան (ՀԱՍԿ)` 1.22.47

3. Քրիստոֆըր Անդրէասեան (Լոնտոն)` 1.32.15 

100 մեթր ազատ ոճ - Աղջիկներ

1. Զարինէ Համամճեան (ՀԱՍԿ)` 1.17.63

2. Լիլիթ Յովակիմեան (Լոնտոն)` 1.21.03 

50 մեթր կուրծքի վրայ - Տղաք

1. Ինկնասիօ Մեյոյեան (Հարաւային Ամերիկա)` 0.39.16

2. Վարանդ Ճամպազեան (Աւստրալիա)` 0.44.99

3. Ռուբէն Ստեփանեան (ՀԱՍԿ)` 0.49.33 

50 մեթր կուրծքի վրայ - Աղջիկներ

1. Լիանա Եփրեմեան (ՀԱՍԿ)`0.44.38

2. Լիլիթ Յովակիմեան (Լոնտոն)` 0.49.45

3. Տաթեւ Թադէոսեան (ՀԱՍԿ)` 1.01.94 

50 մեթր թիթեռնիկ - Տղաք

1. Իկնասիօ Մեյոյեան (Հարաւային Ամերիկա)` 0.29.20

2. Արմէն Մկրտչեան (ՀԱՍԿ)` 1.26.07 

50 մեթր թիթեռնիկ - Աղջիկներ

1. Զարինէ Համամճեան (ՀԱՍԿ)` 0.37.33

2. Լիլիթ Յովակիմեան (Լոնտոն)` 0.44.69 

200 մեթր կուրծքի վրայ - Տղաք

1. Վարանդ Ճամպազեան (Աւստրալիա)` 3.57.16 

200 մեթր կուրծքի վրայ - Աղջիկներ

1. Լիանա Եփրեմեան (ՀԱՍԿ)` 4.07.47 

400 մեթր ազատ ոճ - Տղաք

1. Կարէն Չարլասարեան (Աւստրալիա)` 6.58.81

2. Պոթիսթա Մեյոյեան (Հարաւային Ամերիկա)` 8.50.18

3. Քրիստոֆըր Անդրէասեան (Լոնտոն)` 9.03.29 

100 մեթր կռնակի վրայ - Տղաք

1. Իկնասիօ Մեյոյեան (Հարաւային Ամերիկա)` 1.23.58

2. Քրիստոֆըր Անդրէասեան (Լոնտոն)` 2.02.96 

200 մեթր խառն ոճ - Աղջիկներ

1. Զարինէ Համամճեան (ՀԱՍԿ)` 3.16.62 

200 մեթր խառն ոճ - Տղաք

1. Ինկասիօ Մեյոյեան (Հարաւային Ամերիկա)` 2.51.54

2. Քրիստոֆըր Անդրէասեան (Լոնտոն)` 4.47.89

 

ՃԱՏՐԱԿ

Հինգերորդ հանգրուանի մրցումներէն ետք (ընդամէնը եօթը հանգրուան), 28 մասնակիցներու ընդհանուր դասաւորումը առայժմ կը ներկայացնէ հետեւեալ պատկերը.-

1. Արշիլ Առաքելեան (ՀԱՍԿ)` 14.5 կէտ

Մարտիկ Փիլոյեան (ՀԱՍԿ)` 14.5 կէտ

2. Յակոբ Մայք (Սուրիա)` 13 կէտ

Տանիէլ Քէչեան (Հարաւային Ամերիկա)` 13 կէտ

Հրակ Գլըպոզեան (Գանատա)` 13 կէտ

3. Աշոտ Օկանեսով (Թիֆլիս)` 12.5 կէտ

Ռուբէն Նալպանտեան (Միւնիխ)` 12.5 կէտ

 

ԹԵՆԻՍ

Տղաք

Արամ Քենտէրեան (Արեւմտեան Մ.Ն.) - Քրիստ Ժամկոչեան (ՀԱՍԿ)` 6-0, 6-0

Արմէն Չաղարբէկեան (ՀՄԱԿ) - Վարդան Վարժապետեան (Հարաւային Ամերիկա)` 6-0, 6-1

Սեւակ Մոմճեան (Արեւմտեան Մ.Ն.) - Կարապետ Կարապետեան (Աւստրալիա)` 6-2, 6-1

Ժագ Սողոմոնեան (Աւստրալիա) - Քրիստ Ժամկոչեան (ՀԱՍԿ)` 6-0, 6-0

Արմէն Չաղարբէկեան (ՀՄԱԿ) - Քրիստ Ժամկոչեան (ՀԱՍԿ)` 6-0, 6-0

Արամ Քենտէրեան (Արեւմտեան Մ.Ն.) - Ժագ Սողոմոնեան (Աւստրալիա)` 6-0, 6-1

Կարապետ Կարապետեան (Աւստրալիա) - Արմէն Եղիայեան (Լիբանան)` 6-3, 6-4 

Աղջիկներ

Նոյեմի (Հարաւային Ամերիկա) - Իտա (ՀԱՍԿ)` 6-0, 6-0

Վանեսա Չիֆճեան (Լիբանան) - Իտա Սերոբեան (ՀԱՍԿ)` 6-0, 6-0

Միքայէլլա (Հարաւային Ամերիկա) - Կրեթթա (ՀԱՍԿ)` 6-0, 6-0

 

ՓԻՆԿ-ՓՈՆԿ

Առաջին եւ երկրորդ հանգրուանի մրցումներէն ետք, քառորդ աւարտականի հասան եւ վաղը իրարու դէմ պիտի ճակատին հետեւեալ մարզիկ-մարզիուհիները.-

Տղաք

Սերգէյ Աւաննէսեան (Արցախ )- Տիմիթրի Սաղաջեան` (Թիֆլիս)

Հրայր Սողոմոնեան (Արցախ) - Հրակ Կիւրինլեան` (Լիբանան) 

Աղջիկներ

Ժաննա Պետրոսեան (Արցախ) - Նարօտ Կիւրինլեան (Լիբանան)

Նարօտ Կիւրինլեան (Լիբանան) - Վաննեսա Թահմասեան (ՀՄԱԿ)

 

Յարակից լուրեր

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։