بدون دسته‌بندی

امیرعبداللهیان در دیدار نماینده ویژه سازمان ملل متحد: رویکرد نظامی آمریکا راه حل سیاسی را با مشکل مواجه کرده است

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: رویکرد نظامی دولت آمریکا و به خصوص حملات نظامی آمریکا و انگلیس علیه یمن و قرار دادن مجدد نام انصارالله در فهرست تروریستی ایالات متحده، شرایط را پیچیده‌تر و راه حل سیاسی را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش ایرنا، هانس گروندبرگ نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور یمن در جریان سفر به تهران با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

طرفین در این دیدار در خصوص آخرین تحولات منطقه با تمرکز بر موضوع یمن گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار تاکید کرد: رویکرد نظامی دولت آمریکا و به خصوص حملات نظامی آمریکا و انگلیس علیه یمن و قرار دادن مجدد نام انصارالله در فهرست تروریستی ایالات متحده، شرایط را پیچیده‌تر و راه حل سیاسی را با مشکل مواجه کرده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین با محکوم کردن تجاوزات اخیر آمریکا به اهدافی در سوریه و عراق، آن را ناشی از تداوم رویکرد اشتباه و ناکام این کشور برای حل و فصل مسائل با توسل به زور و نظامی‌گری دانست.

دکتر امیرعبداللهیان با اشاره به تداوم حمایت کشورمان از برقراری صلح و امنیت پایدار در یمن، تاکید کرد تلاش ها در جهت برقراری ثبات و امنیت در سراسر منطقه، به نفع همه کشورهای منطقه خواهد بود.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن نیز در ابتدای این دیدار، مراتب تسلیت مجدد خود را به دکتر امیرعبداللهیان و خانواده شهدای حادثه تروریستی در حاشیه مراسم سالگرد بزرگداشت شهید سلیمانی در کرمان ابراز داشت.

هانس گروندبرگ با تقدیر از موضع و اهتمام جمهوری اسلامی ایران به ثبات و امنیت در منطقه به خصوص یمن، گزارشی از اقدامات سازمان ملل متحد در خصوص ایجاد صلح و آرامش در یمن و کاهش تنش ها در داخل این کشور ارائه کرد و ضرورت حل و فصل ریشه ای بحران های منطقه با استفاده از ظرفیت های درون منطقه ای را مورد تاکید قرار داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا