بدون دسته‌بندی

امیر یوسفی خوش‌قلب: پهپاد جدید ارتش رونمایی خواهد شد

معاون هماهنگ‌کننده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به تلاش ارتش برای ارتقای توان پهپادی خود، گفت: به زودی پهپاد جدید این نیرو رونمایی می‌شود.

امیر سرتیپ محمد یوسفی خوش قلب در گفت وگو با ایسنا با اشاره به رونمایی و الحاق پهپاد کرّار مسلح به موشک مجید به نیروی پدافند هوایی ارتش، اظهار کرد: ما پس از هر رونمایی اعلام می‌کنیم که این راه ادامه دارد. سال گذشته هم در تست میدانی سامانه باور ۳۷۳ که توانستیم پهپاد مهاجم را در بالای ۳۰۰ کیلومتری منهدم کنیم، اعلام کردیم که این راه ادامه دارد.

وی ادامه داد: در رزمایش پهپادی اخیر ارتش، طرح رسول (تجهیز پهپاد کرّار مسلح به موشک مجید) را توانستیم به نتیجه برسانیم و اعلام کردیم این راه ادامه دارد. ما در نیروی پدافند هوای ارتش در حوزه‌های مختلف کشف و درگیری و همچنین پهپادی در حال کار هستیم. قابلیت‌های پهپادی ما متفاوت است و ما پهپادهای پشتیبانی، پشتیبانی رزمی و عملیات رزمی داریم و در آینده نزدیک از پهپادی با ماموریت جدید استفاده می‌کنیم که به زودی توسط مقامات عالی رتبه ارتش این موضوع رسانه‌ای می‌شود.

معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه توانمندی پهپادی ما ارتقا خواهد یافت، گفت: ما هم در ابعاد تاکتیکی، هم عملیاتی و هم راهبردی و هم در نوع خاصی از ماموریت، از پهپادی جدید رونمایی خواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا