ایرانبین‌المللسیاسی

دیدار امیرعبداللهیان و نماینده سازمان ملل در امور سوریه

وزیر امور خارجه و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه در حاشیه اجلاس داووس در سوئیس دیدار و درمورد آخرین تحولات روند سیاسی سوریه گفت وگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با تاکید بر حمایت قوی جمهوری اسلامی از ثبات و امنیت در سوریه، حمایت جمهوری اسلامی ایران را از روند سیاسی این کشور و کمک به موفقیت مأموریت «گیر پترسون» اعلام داشت.

گیر پترسون نماینده ویژه دبیرکل در امور سوریه نیز با تبیین دیدگاه و ارزیابی خود در خصوص شرایط سیاسی، امنیتی و اقتصادی سوریه، ایده ها و پیشنهادات خود را برای کمک به حل و فصل مشکلات سوریه برشمرد و از همکاری و حمایت جمهوری اسلامی ایران در کمک به پیشرفت مأموریت خود قدردانی کرد.

براساس دعوت بعمل آمده از جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در برنامه های اجلاس داووس ۲۰۲۴، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به منظور شرکت در برنامه های این اجلاس روز سه شنبه وارد سوئیس شد.

امیرعبداللهیان علاوه بر مشارکت در برنامه‌های اجلاس، دیدارهای مختلف دوجانبه ای را با همتایان و مقامات عالی کشورهای مختلف شرکت کننده در اجلاس انجام داده که طی آنها موضوعات مورد علاقه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار گرفته است.

اجلاس داووس همه ساله توسط مجمع جهانی اقتصاد با حضور مقامات ارشد دولتی و خصوصی کشورهای جهان در شهر داووس سوئیس برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا