ایرانسیاسی

باقری در دیدار با نماینده ویژه اتحادیه اروپا: تنوع راهبردی به‌طور متمایزی تحرکات دیپلماتیک ایران را چالاک و بانشاط کرده است

معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: تنوع راهبردی در سیاست خارجی دولت سیزدهم، نشاط، چالاکی و بالندگی متمایزی به تحرکات دیپلماتیک ایران داده و ظرفیت‌های ایجابی ایران فرصت‌های بی‌بدیلی را پیشِ‌روی بازیگران بین‌المللی قرار داده است.

به گزارش ایرنا، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه روز گذشته با لوئیجی دی مایو نماینده ویژه اتحادیه اروپا و هیأت همراه وی دیدار کرد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه در این دیدار با تأکید بر زمینه‌های گسترده همکاری میان ایران و اتحادیه اروپایی تصریح کرد: تنوع راهبردی در سیاست خارجی دولت سیزدهم، نشاط، چالاکی و بالندگی متمایزی به تحرکات دیپلماتیک ایران داده و از این‌رو ظرفیت‌های ایجابی ایران در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی فرصت‌های بی‌بدیلی را پیشِ‌روی بازیگران در سطح منطقه و جهان برای گفت‌وگو، تعامل و همکاری قرار داده است.

باقری با اشاره به نقش اتحادیه اروپا در بسیج و تجمیع ظرفیت‌های مجموعه اروپایی اظهار داشت: ایران در عمل نشان داده عزم، اراده و توانایی لازم برای تعامل دوجانبه داشته و لذا از هرگونه ابتکار طرف اروپایی برای گشایش دریچه‌های جدید تعامل و همکاری استقبال می‌کند.

دی مایو نیز در این دیدار با تصریح بر نقش مهم و اثربخش جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای و جهانی و برشمردن ابعاد وظایف و مأموریت خود به‌عنوان نماینده ویژه اتحادیه اروپا، حمایت همه کشورهای عضو اتحادیه اروپایی از باز بودن مسیر گفتگو و تعامل با جمهوری اسلامی ایران را مورد تأکید قرار داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا