بین‌المللسیاسی

ارتش آمریکا حملات هوایی به عراق و سوریه را تایید کرد

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام اعلام کرد: ایالات متحده آمریکا بیش از ۸۵ هدف را در حملات هوایی تلافی جویانه در عراق و سوریه و اهداف سپاه پاسداران و گروه های وابسته مورد هدف قرار داد.

به گزارش ایرنا، فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام عصر روز گذشته به وقت محلی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ساعت ۱۶ (EST) دوم فوریه، نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده (CENTCOM) حملات هوایی را در عراق و سوریه علیه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و گروه های شبه نظامی وابسته به آن انجام دادند.

سنتکام مدعی شد: نیروهای ارتش ایالات متحده بیش از ۸۵ موضع را با هواپیماهای متعدد از جمله بمب‌افکن‌های دوربرد که از ایالات متحده پرواز کردند، هدف قرار دادند.

سنتکام همچنین ادعا کرد که  در این حملات هوایی بیش از ۱۲۵ مهمات (بمب) دقیق به کار گرفته شد و مراکز فرماندهی و کنترل عملیات ها، مقرها و مراکز اطلاعاتی، راکتی و موشکی، انبارهای ذخیره پهپادها و تاسیسات لجستیکی (زنجیره تامین تدارکات و مهمات ) گروههای تحت حمایت ایران هدف قرار گرفته اند.

 

آمریکا با بمب‌افکن‌های بی-۱بی به سوریه و عراق حمله کرد

مقام‌های آمریکایی گفتند که هواپیماهای نیروی هوایی این کشور از جمله بمب‌افکن‌های بی-۱بی سه هدف در عراق و چهار هدف در سوریه با ۱۲۵ موشک هدایت‌شونده نقطه‌زن و به مدت بیش از ۳۰ دقیقه بمباران کردند.

به گزارش ایرنا، نیویورک تایمز امروز شنبه به نقل از داگلاس سیمس مدیر ستاد مشترک آمریکا گفت که بمب‌افکن‌های بی-۱بی در این حملات مشارکت داشتند.

در همین حال، شبکه سی.ان.ان نیز گزارش داد که این حملات با مشارکت چند بمب‌افکن «بی ۱» و جنگنده‌های اف ۱۶ انجام شد.

همچنین حساب کاربری Visegrád ۲۴ در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که جنگنده‌های اف-۱۶ اردن نیز در این حملات مشارکت داشتند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا