ایرانبین‌المللسیاسی

سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اعلام کرد؛ جنبش عدم تعهد: ادامه عملیات نظامی وحشیانه رژیم اسرائیل در غزه محکوم است

سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد به نمایندگی از جنبش عدم تعهد اعلام کرد: ادامه عملیات نظامی وحشیانه رژیم اسرائیل علیه مردم بی دفاع فلسطین به ویژه در نوار غزه محکوم است.

به گزارش ایرنا، سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل به نمایندگی از جنبش عدم تعهد اعلام کرد: جنبش عدم تعهد ادامه عملیات نظامی وحشیانه رژیم اسرائیل علیه مردم بی‌دفاع فلسطین به ویژه در نوار غزه را به شدت محکوم کرده و بر درخواست آتش‌بس فوری بشردوستانه و حمایت از مردم فلسطین تاکید می‌کند.

زهرا ارشادی سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد که روز گذشته به وقت محلی به نمایندگی از جنبش عدم تعهد در نشست کمیته ویژه منشور ملل متحد بیانیه این جنبش را قرائت می کرد، افزود: این جنبش نسبت به هشدارهای گزارشگران ویژه سازمان ملل در مورد نسل‌کشی آشکار در نوار غزه شدیداً ابراز نگرانی می‌کند و خواستار تعهد جامعه بین‌المللی برای جلوگیری از نسل‌کشی در نوار غزه و اتخاذ تمامی اقدامات لازم برای پایان بخشیدن به آن است.

ارشادی اضافه کرد: جنبش غیرمتعهدها از درخواست ۲۹ دسامبر ۲۰۲۳ ارائه شده توسط یکی از کشورهای عضو جنبش، آفریقای جنوبی، برای اقامه دعوی علیه رژیم اسرائیل نزد دیوان بین‌المللی دادگستری در رابطه با نقض تعهدات ذیل کنوانسیون پیشگیری و مجازات جنایت نسل‌کشی در رابطه با فلسطینیان در نوار غزه استقبال می‌کند.

معاون نمایندگی ایران در سازمان مل متحد گفت: جنبش عدم تعهد از رژیم اسرائیل می‌خواهد قرار موقتی را که به دستور دیوان بین‌المللی دادگستری صادر شده است، اجرا کند.

او ادامه داد: جنبش عدم تعهد همچنین بر اهمیت درخواست مجمع عمومی مورخ ۳۰ دسامبر ۲۰۲۲ برای نظر مشورتی دیوان بین‌المللی دادگستری در مورد پیامدهای قانونی و تعهدات ناشی از ادامه چنین سیاست‌ها و اقدامات غیرقانونی، طولانی شدن مدت اشغال رژیم اسرائیل، محرومیت از حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین و اقدامات تبعیض‌آمیز علیه آن‌ها، تاکید می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا