بین‌المللسیاسی

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین استعفا داد

محمد اشتیه نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین استعفای دولت خود را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری «سما» فلسطین، محمد اشتیه امروز دوشنبه اعلام کرد که از سه شنبه گذشته استعفای دولت خود را در اختیار محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین قرار دادم و امروز به صورت مکتوب درخواست خود را تقدیم می کنم.

اشتیه پس از اعلام استعفای دولت خود تاکید کرد: با وجود محاصره بی سابقه ای که بر ما تحمیل شده، همچنان به شهدا و اسرا، به مردم خود در نوار غزه، پروژه ملی فلسطین، بیت المقدس، مقدسات و قهرمانان خود وفادار می مانیم.

وی ادامه داد: ما با چالش‌هایی روبرو بودیم، که هیچ‌کدام از آن‌ها ساخته خودمان نبود و برای آن سختی های بسیاری را متحمل شدیم زیرا که فلسطین ارزش این مشقت ها را داشت.

به گزارش ایرنا، منابع خبری بامداد امروز گزارش دادند، دولت تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست محمد اشتیه امروز استعفا خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، دولت کنونی تشکیلات خودگردان به فعالیت خود با عنوان دولت پیشبرد امور ادامه خواهد داد.

این در حالی است که یک منبع حماس پیش‌تر به شبکه العربیه گفته بود که این جنبش به تغییرات پیش رو در دولت خودگردان توسط محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اهمیتی نمی‌دهد.

این منبع با اشاره به اینکه حماس خواهان تشکیل یک دولت ملی فلسطین با اجماع همه گروه‌ها است، افزود: دولت بعدی باید وظایف مشخص و یک دوره زمانی موقت داشته باشد.

این منبع اضافه کرد: هیات ما در مسکو درباره تشکیل دولت ملی برای یک دوره مشخص و با وظایف مشخص بحث خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا