ایرانبین‌المللسیاسی

قالیباف در دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین: عملیات طوفان الاقصی نقطه عطفی در تاریخ فلسطین، جهان اسلام و تمام دنیا است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی نقطه عطفی در تاریخ فلسطین، جهان اسلام و تمام دنیا است، گفت: هیمنه رژیم صهیونیستی با تمام راهبردهای تکنیکی و تاکتیکی در حوزه داخلی و خارجی در همان هفته نخست پس از عملیات طوفان الاقصی فرو ریخت و پوشالی بودن این رژیم به صورت کامل، مشهود شد.

به گزارش ایرنا، زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین که به همراه هیأتی به تهران سفر کرده است، بعد از ظهر روز گذشته (پنجشنبه، ۹ فروردین ماه ۱۴۰۳) با حضور در بهارستان با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

قالیباف در ابتدای این دیدار، ضمن خوشامدگویی به دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و آرزوی قبولی طاعات در ماه مبارک رمضان، پیروزی‌های اخیر مقاومت را حاصل ایستادگی رزمندگان و ملت غزه دانست و این مقاومت بی‌نظیر در طول تاریخ را به رزمندگان جهاد، حماس و ملت فلسطین تبریک گفت و افزود: امروز با گذشت حدود ۲۵ هفته متوالی جنگ نابرابر و سخت لازم است یاد و خاطره شهدای اخیر غزه و شهدای سال‌های قبل که باعث به وجود آمدن این ظرفیت برای مقابله با اشغالگران صهیونیست شدند را گرامی بداریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین یاد و خاطره شهید سلیمانی را گرامی می‌دارم که به همراه سایر شهدای جبهه مقاومت باعث شدند رشادت‌هایی رقم بخورد که در نتیجه آن پیروزی‌های مکرر این جبهه را شاهد باشیم و امیدواریم به زودی شاهد پیروزی نهایی ملت فلسطین باشیم.

وی در ادامه عملیات طوفان الاقصی را در عرصه بین‌المللی، جهان اسلام و فلسطین نقطه عطفی دانست و افزود: تاریخ بعد از این حماسه بزرگ، به قبل و بعد از این رویداد تقسیم شد و امروز هر تحلیلی تحت تأثیر این حماسه عظیم است. این رویداد از این جهت مهم و کلیدی است که همه آنچه رژیم صهیونیستی در ۷۵سال گذشته با تمام راهبردهای تکنیکی و تاکتیکی در حوزه داخلی و خارجی و چهره و هیمنه‌ای که از خود ساخته بود در همان هفته نخست این عملیات، فرو ریخت و پوشالی بودن این رژیم به‌صورت کامل مشهود شد.

قالیباف ادامه داد: آمریکایی‌ها با تمام وجود فروپاشی اسرائیل را در جریان این عملیات حس کردند از این رو بود که آمریکایی‌ها شخصاً وارد عرصه شده و مدیریت این جنگ را به دست گرفتند. از همین جهت است که این عملیات هیچگاه فراموش نمی‌شود و به‌عنوان ثمره خون شهدا در تاریخ به‌عنوان یک افتخار بزرگ خواهد بود که با تکیه بر قرآن، رسول خدا(ص) و سنت‌های الهی به دست آمده و امروز توانسته است، یک ابرقدرت را اینگونه به ذلالت بکشاند.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه این پیروزی در تاریخ ماندگار است و هیچ یک از شرایط پیش رو نمی‌تواند این را تغییر دهد، تأکید کرد: امروز با واقعیت دیگری در غزه روبرو هستیم و آن این است که جنگ امروز به یک جنگ فرسایشی تبدیل شده و ادامه دارد از این رو باید بدانیم در مسیر پیش رو هر جبهه‌ای که مقاومت بیشتری کند، به پیروزی نهایی می‌رسد. این جنگ با شدت بمباران یا عملیات‌ها به نتیجه نمی‌رسد بلکه صرفاً با مقاومت است که می‌تواند به نتیجه برسد و با این مقاوت مثال زدنی مردم غزه و نیروهای مقاومت حتماً پیروزی از آن جبهه حق است.

وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی، فلسطین، سوریه، عراق، لبنان، یمن و همه کشورهای جبهه مقاومت که دغدغه اسلام را دارند باید خود را برای چنین مقاومتی آماده کنند و در صحنه حضور داشته باشند از این رو ما در جمهوری اسلامی ایران نیز خود را مسئول دانسته و از شما پشتیبانی می‌کنیم.

قالیباف گفت: اگر امروز شما با تمام سختی‌های موجود در عرصه بایستید و مقاومت کنید، طبق وعده قطعی الهی، پیروزی نهایی از آن شما در جبهه مقاومت خواهد بود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی بر اساس باورهای خود و طبق منویات رهبر معظم انقلاب به حمایت از جبهه مقاومت و فلسطین اهتمام دارد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین: تسلیم شدن گزینه فلسطینی‌ها در برابر صهیونیست‌ها نخواهد بود/مقاومت تنها راه مقابله با اسرائیل است

زیاد نخاله نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در مجلس شورای اسلامی، تشکر از استقبال گرم مسئولان جمهوری اسلامی ایران، تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آغاز سال نوی ایرانی، گفت: امروز در حالی به جمهوری اسلامی سفر کرده‌ایم که ملت فلسطین در یک جنگ تمام عیار برای حفظ هویت خود در برابر رژیم صهیونیستی قرار دارد که در این مسیر ایران همواره در کنار جبهه مقاومت بوده لذا قصد داریم تاریخ مشترک میان ملت فلسطین و ملت ایران در این زمینه را اعلام کنیم.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ادامه با بیان اینکه امروز ملت فلسطین در برابر وحشی‌گری صهیونیست‌ها و ائتلاف بین‌المللی که به دنبال پایان دادن به مسأله فلسطین و ضایع کردن حق این ملت است، مقاومت می‌کند، اظهار کرد: در این بین جمهوری اسلامی ایران با تمام ظرفیت‌های خود در حال همکاری با فلسطین است.

وی افزود: امروز ملت فلسطین صرفاً علیه اسرائیلی‌ها مبارزه نمی‌کند بلکه علیه کشورهای غربی با ریاست آمریکا مبارزه می‌کند که نه تنها با سلاح‌های نظامی خود بلکه با تأیید و حمایت سیاسی خود از رژیم صهیونیستی در حال مبارزه با فلسطین هستند و تمام سازمان‌های بین‌المللی نیز از آنها پیروی می‌کنند. امروز علیرغم ادامه جنایات صهیونیست‌ها، فلسطین با مقاومت خود توانسته همه سازوکارهای اخلاقی که در حال حاضر از هم فرو پاشیده را به چالش بکشد.

نخاله در ادامه با بیان اینکه در گذشته مردم صرفاً این جنایات را می‌شنیدند اما امروز با چشمان خود آن را می‌بینند و شاهد سقوط پایه‌های این رژیم هستند، یادآور شد: متأسفانه امروز برخی نظام‌های عربی نیز به دنبال صلح و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند اما ملت فلسطین علیرغم این اتفاقات با همه قوا علیه این نیروهای شرور مقاومت می‌کند.

این مقام بلندپایه فلسطینی همچنین ضمن قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی در حمایت از ملت فلسطین، گفت: در حال حاضر در آینده نزدیک هیچ افق نزدیکی برای رسیدن به یک توافق در جریان مذاکرات وجود ندارد چرا که آمریکا همچنان برای دو هدف پایان دادن به مقاومت و آزادی اسرای صهیونیست از اسرائیل حمایت می‌کند که هیچگاه محقق نخواهد شد و این امر نیز به دلیل یکپارچگی جبهه‌های مقاومت از جمله حماس و جهاد است.

وی با اشاره به مواردی که رژیم صهیونیستی به دنبال آن است، گفت: آنها دو گزینه پیش روی فلسطینی‌ها گذاشته‌اند که یا تسلیم بشوند و یا تسلیم بشوند اما ما گزینه مبارزه را با هر نتیجه‌ای بر می‌گزینیم و قطعاً گزینه تسلیم، گزینه ما نخواهد بود.

نخاله ادامه داد: ما در مسیر مقاومت خود، چالش‌هایی پیش رو داریم که حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران، حزب الله لبنان و برادران ما در یمن محور بزرگی را تشکیل داده که به ما امید و انگیزه می‌دهد لذا قطعاً ملت فلسطین نیز در برابر رژیم صهیونیستی تسلیم نمی‌شود. گفتنی است، امروز مقاومت صرفاً در غزه نبوده بلکه کرانه باختری نیز شاهد درگیری‌های مشابه است که گردان‌های جهاد در این زمینه در عرصه مبارزه قرار دارند. ما امروز در میانه نبرد قرار داشته و قصد تسلیم شدن را نداریم.

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین همچنین با بیان اینکه ما به عنوان یکی از محورهای جبهه مقاومت همواره در حال برنامه‌ریزی برای ادامه روند مقاومت در فلسطین هستیم، اذعان کرد: ما به برقراری ارتباط مستمر با برادران ایرانی خود و سایر کشورهای حامی جبهه مقاومت معتقد هستیم و امیدواریم با افزایش همکاری ها بتوانیم با کاهش چالش‌های موجود، شرایط سخت این روزها که به مردم غزه فشار می‌آورد را تسهیل کنیم.

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین در پایان خاطرنشان ساخت: با توجه به اتحادی که میان فلسطین و ایران وجود دارد، قطعاً می‌توانیم به راه حل‌های مناسبی برای مشکلات خود دست پیدا کنیم. جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای قدرتمند در حوزه غرب آسیا بوده و به عنوان یک کشور قوی می‌تواند کمک شایانی به جبهه مقاومت داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا