ایرانبین‌المللسیاسی

باقری: ادامه و تشدید جنایت صهیونیست‌ها در غزه بدون هزینه نخواهد بود

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه ایران در گفت وگو با نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با تاکید براینکه ادامه و تشدید جنایت صهیونیست‌ها در غزه بدون هزینه نخواهد بود، خواستار تداوم و تقویت تعامل و همکاری بین تهران و دوحه و دیگر کشورهای اسلامی برای دفاع از ملت فلسطین شد.

به گزارش ایرنا، سرپرست وزارت امور خارجه در گفت وگوی تلفنی با شیخ محمد بن عبد الرحمن آل ثانی، نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در خصوص آخرین وضعیت روابط دوجانبه و راه‌های توسعه و تقویت آن، همچنین آخرین تحولات در غزه و جنایات صهیونیست‌ها در رفح رایزنی و تبادل نظر کرد.

باقری در این‌ گفت وگو مراتب قدردانی دولت و مردم کشورمان را از ابراز همدردی و پیام‌های تسلیت مقامات قطر به‌ ویژه حضور شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و نیز نخست‌وزیر و وزیر خارجه این کشور در آئین بزرگداشت شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه شهید جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت.

باقری همچنین با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با امیر قطر در تاکید بر تداوم روح علاقه و اطمینان بین دو کشور ابراز اطمینان کرد با پیگیری و تعامل مقامات دو کشور شاهد اجرایی شدن همه توافق‌های صورت گرفته در جریان سفرهای رئیس جمهور شهید به دوحه و امیر دولت قطر به تهران خواهیم بود.

سرپرست وزارت امور خارجه همچنین ضمن تشریح آخرین تحولات فلسطین و تداوم جنایات ددمنشانه صهیونیست‌ها علیه زنان، کودکان و مردم بی‌گناه در غزه و رفح، از تلاش‌های دولت قطر به خصوص در مسیر توقف نسل‌کشی صهیونیست‌ها و نیز ارسال کمک‌های فوری انسان‌دوستانه تقدیر کرد و خواستار تداوم و تقویت تعامل و همکاری بین دو کشور و دیگر کشورهای اسلامی برای دفاع از ملت فلسطین شد.

باقری با اشاره به تشدید جنایات اشغالگران در رفح و لزوم همکاری کشورهای اسلامی برای توقف این جنایت‌ها، تصریح کرد: صهیونیست‌ها باید بدانند ادامه و تشدید جنایت در غزه بدون هزینه نخواهد بود.

نخست وزیر و وزیر خارجه قطر نیز بر اهتمام ویژه امیر قطر برای تقویت روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف تاکید کرد.

نخست وزیر قطر شرایط بغرنج عزه را ناشی از رویکرد جنگ‌طلبانه رژیم اسرائیل‌ دانست و تلاش‌های کشورش در جهت توقف جنگ، برقراری آتش‌بس و ارسال کمک‌های فوری برای مردم تحت محاصره فلسطین را تشریح کرد.

در این گفت وگو طرفین درباره ایده برگزاری نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی برای بررسی آخرین تحولات فلسطین بویژه جنایات اخیر اسرائیل در رفح تبادل نظر کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا