ایرانبین‌المللسیاسی

در تماس تلفنی با وزیر خارجه مصر؛ تاکید باقری بر ضرورت تداوم گفت وگوی ایران و مصر در راستای سیاست‌های دولت شهید رئیسی

سرپرست وزارت امور خارجه در رایزنی با وزیر امور خارجه مصر، بر ضرورت تداوم گفت وگوها بین ایران و مصر در راستای سیاست‌های دولت شهید آیت‌الله رئیسی و تلاش‌های شهید دکتر امیرعبداللهیان برای پیشبرد روند از سرگیری روابط دوجانبه بر اساس اصل احترام متقابل و منافع دو ملت تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه  شب گذشته در تماس تلفنی با سامح شکری وزیر امور خارجه مصر در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه بحث و تبادل نظر کرد.

باقری در این گفت وگوی تلفنی از ارسال پیام‌های تسلیت مقامات ارشد مصر به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان به دولت و مردم ایران و همچنین حضور وزیر امور خارجه مصر در مراسم ادای احترام به شهدای پرواز اردیبهشت قدردانی کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه بر ضرورت تداوم گفت وگوها میان دو کشور در راستای سیاست‌های دولت شهید آیت الله رئیسی و تلاش‌های شهید دکتر امیرعبداللهیان برای پیشبرد روند ازسرگیری روابط دوجانبه بر اساس اصل احترام متقابل و منافع دو ملت تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و گسترش آن به رفح افزود: جمهوری اسلامی ایران خواستار اقدام جمعی کشورهای اسلامی با استفاده از همه‌ ظرفیت‌های موجود از جمله ظرفیت سازمان همکاری اسلامی برای توقف نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه و تسریع در ارسال کمک‌های انساندوستانه بین‌المللی به این منطقه است.

باقری با اشاره ظرفیت‌های متنوع کشورهای اسلامی تصریح کرد: دولت‌های اسلامی باید همه امکانات متنوع خود را برای مقابله با رژیم صهیونیستی و ارسال کمک‌های انساندوستانه بسیج کنند.

وزیر خارجه مصر نیز در این گفت وگوی تلفنی بار دیگر شهادت آیت‌الله رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان را تسیلت گفت و با دولت و مردم ایران ابراز همدردی کرد.

گفت وگوهای ایران و مصر برای از سرگیری روابط سازنده است

سامح شکری گفت وگوهای مقامات دو کشور برای از سرگیری روابط و گسترش همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف را سازنده توصیف کرد.

وی یادآور شد: اهتمام دولت مصر در ماه‌های گذشته توقف جنگ علیه غزه و فراهم آوردن تسهیلات لازم برای ارسال کمک‌های انساندوستانه به مردم غزه بوده است.

دو طرف همچنین در این گفت وگوی تلفنی درخصوص استمرار رایزنی‌ها در خصوص ارتقای روابط دوجانبه و رایزنی جهت توقف نسل‌کشی در غزه و کاهش آلام مردم فلسطین توافق کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا