ارامنه اصفهان و جنوب ایرانارامنه تهران و شمال ایرانایرانسیاسی

سخنرانی نمایندگان اقلیت‎‌های دینی در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت شهدای خدمت و تاکید بر مشارکت جامعه ادیان الهی در انتخابات

به همت آرا شاوردیان و کوشش موسسه فرهنگی هنری جلوه، مراسم رویداد در مسیر خدمت بزرگداشت شهدای خدمت و نقش مهم مشارکت در انتخابات، روز یکشنبه (سوم تیر ماه)، به میزبانی آرا شاوردیان در تالار اجتماعات انجمن صنعتگران ارامنه ایران برگزار شد.

در این مراسم نمایندگان اقلیت‎‌های دینی در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن پرداختند.

شاوردیان: مشارکت در انتخابات تجلی رمز وحدت است

نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور در مجلس، گفت: مشارکت در انتخابات تجلی رمز وحدت است این همان میدان نبردی است که با نشان دادن اتحاد و همدلی فارغ از هرگونه گرایش‌های سیاسی، قومی، دینی و مذهبی می‌تواند تمامی نقشه‌های دشمنان را بر آب کرده و یک بار دیگر قدرت برتر را به منصه ظهور برساند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی در مراسم رویداد در مسیر خدمت که به مناسبت گرامیداشت شهدای خدمت و تاکید بر مشارکت مردم خصوصا ارامنه و پیروان ادیان الهی در انتخابات برگزار شده بود گفت: پس از شهادت دکتر بهشتی امام خمینی(ره) درباره ایشان جمله مشهوری فرمودند که مضمون آن این بود “آنچه مرا بیشتر متاثر می‌کند و شهادت بهشتی در قبال آن ناچیز است، مظلومیت وی بود.” امروز پس از شهادت رئیس جمهور عزیزمان گفته‌هایی را می‌شنویم که نشان از مظلومیت این شاگرد راستین راه بهشتی دارد شاید بی راه نباشد که این مظلومیت را یکی از دلایل حضور عظیم مردم در تشییع شهدا به خصوص شهید آیت الله رئیسی بدانیم.

وی ادامه داد: برترین کار در رعایت شأن و قدردانی جایگاه شهدا به واقع راه آنان است. به تعبیر مقام معظم رهبری “کشور ما امروز در معرض جنگ نرم قرار دارد” اگر در دوران دفاع مقدس جنگ در مرزهای کشور جریان داشت امروز با ابزارهای مختلف این جنگ به داخل خانه‌های کشیده شده است. بیش از صدها کانال خبری به صورت مدام در حال بمباران تبلیغاتی علیه کشور ما هستند و جنگی تمام عیار را علیه ایران انقلاب پیش می‌برند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: همه شما عزیزان اذعان دارید که بسیاری از قدرت‌های سلطه‌گر درصدد نگاه داشتن ایران از قرار گرفتن در موقعیتی هستند که صلاحیت آن را دارد، با این وجود ایران به پشتوانه تلاش نیروهای جهادگر داخلی و با داشتن تاریخ، تمدن و فرهنگ غنی واقعیتی غیر قابل انکار در سیاست منطقه و جهان و کشوری دوست و شریکی قابل اتکا و کانونی ویژه برای هم افزایی اقتصادی با همسایگان و دیگر شرکای بین المللی است.

شاوردیان تصریح کرد: سیاست خارجی دولت سیزدهم بر اساس اصول و ارزش‌های مندرج در قانون اساسی و نیز با اتکا به رهنمود های رهبر معظم انقلاب اسلامی ر اولویت‌های سه گانه تعامل حداکثری با کشورهای همسایه همپیمان و همسو توجه به ظرفیت‌های سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی و توسعه دیپلماسی اقتصادی استوار شده و همچنان مسیر خود را دنبال می‌کند. بی تردید در اعتلای وجهه بین المللی جمهوری اسلامی ایران نباید نام شهید حسین امیرعبداللهیان را فراموش کرد کسی که مفهومی جدید به دیپلماسی جمهوری اسلامی بخشید و وزارت امور خارجه را از یک وزارتخانه تک بعدی به نهادی چند بعدی در عرصه سیاسی اقتصادی و فرهنگی تبدیل نمود، وزیری که دیپلماسی اقتصادی را که به دست فراموشی سپرده شده بود احیا نمود، همان که حمایت از آرمان فلسطین و محور مقاومت را در این وزارتخانه احیا کرد.

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین نتایج انقلاب ما تاسیس و تاکید بر قدرت جمعی ملت از طریق مشارکت شهروندان در یک نظام مبتنی بر مردم سالاری است، اکنون که در آستانه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری قرار داریم می‌بایست یادآور اهمیت انتخابات و حضور مردم باشد. مشارکت در انتخابات تجلی رمز وحدت است این همان میدان نبردی است که با نشان دادن اتحاد و همدلی فارغ از هرگونه گرایش‌های سیاسی، قومی، دینی و مذهبی می‌تواند تمامی نقشه‌های دشمنان را بر آب کرده و یک بار دیگر قدرت برتر را به منصه ظهور برساند.

نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: انتخابات سنگ بنای مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی ایران است به همین منظور در نظام جمهوری اسلامی انتخابات به عنوان تضمینی است که از طریق آن مردم از حق تعیین سرنوشت خود دفاع نموده و به صورت مستقیم در توسعه کشور نقش آفرینی می‌کنند، آنچه که در انتخاب یک رئیس جمهور اهمیت دارد قابل بودن، متوکل بودن و داشتن اراده‌ای قوی برای حل مشکلات است.

شاوردیان عنوان کرد: پیروان ادیان الهی به ویژه ارمنیان نیز نه تنها به عنوان یکی از مهمترین ارکان وحدت ، همیشه در تمامی شرایط کشور در میدان حاضر بودند بلکه با پیشنهادها و انتقادهای دلسوزانه از نامزدهای ریاست جمهوری خواستند تا با ارائه برنامه درست و قوی برای تمامیت ارضی کشور، اهتزاز پرچم مقدس ایران، مبارزه با استکبار، دفاع از ملت‌های مظلوم، اهتمام به قانون اساسی و خدمت صادقانه به ملت شریف ایران خود را آماده این امتحان الهی کنند.

منصوریان: مشارکت حداکثری نشانه اقتدار نظام و انسجام ملت فرهیخته است

نماینده مسیحیان ارمنی اصفهان و جنوب ایران در مجلس با بیان اینکه مشارکت حداکثری نشانه اقتدار نظام و انسجام ملت فرهیخته است، گفت: حضور پرشور در انتخابات نشان دهنده وحدت ملی و انگیزه سهیم بودن ملت در تعیین سرنوشت خود و کشورمان می‌باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گقارد منصوریان نماینده مسیحیان ارمنی اصفهان و جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی در رویداد گرامیداشت شهدای خدمت که به مناسبت گرامیداشت شهدای خدمت و تاکید بر مشارکت مردم خصوصا ارامنه و پیروان ادیان الهی در انتخابات برگزار شده بود، گفت: شهادت آیت الله رئیسی و همراهان وی را تسلیت و یاد و خاطره آنها را گرامی می‌دارم فداکاری و از خود گذشتگی شهدا از مهمترین عوامل حفظ  انقلاب اسلامی ایران است. شهیدان مظهر صلابت و اقتدار این مرز و بوم هستند. شهادت آیت الله رئیسی تداعی شهیدان رجایی و بهشتی را زنده کرد، شهادتی که در راه خدمت به مردم عزیز کشور به وقوع پیوست.

وی ادامه داد: حضور رئیس جمهور در دوردست‌ترین نقطه کشور و شنیدن مشکلات و دغدغه مردم و پیشنهاد راهکارهایی برای حل آن مشکلات وی را به عنوان خدمتگزار مردم شریف سرزمینش هویدا می‌ساخت. در این برهه تاریخی یکی از مهم‌ترین انتخابات نظام جمهوری اسلامی ایران در پیش است انتخاب رئیس جمهور اصلح که ادامه دهنده راه رئیس جمهور باشد باید مد نظر قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: از چندین حیث این انتخابات اهمیت دارد، مشارکت حداکثری نشانه اقتدار نظام و انسجام ملت فرهیخته است، حفظ و تداوم ارزش‌ها و گفتمان انقلاب اسلامی بوده و تبیین دو بال مردم سالاری و دین سالاری پیامی واضح به بدخواهان و دشمنان کشورعزیزمان ایران است تا به همسو بودن مردم و مسئولین صحه بگذارد. حضور پرشور در انتخابات نشان دهنده وحدت ملی و انگیزه سهیم بودن ملت در تعیین سرنوشت خود و کشورمان می‌باشد.

منصوریان، گفت: ارمنی های مسیحی کشورمان در طول تاریخ حضور خود در این آب و خاک همواره همراه برادران مسلمان ایرانی خود و پشتیبان منافع ایران و ایرانی بودند، در مراحل گوناگون تحولات این مرز و بوم دوشادوش مردم جامعه ایستادند از انقلاب مشروطه تا انقلاب اسلامی از ۸ سال دفاع مقدس و حفاظت از ارزش‌ها و تمامیت ارضی کشور و اکنون نیز در این برهه حساس قطعاً ارامنه با مشارکت حداکثری در انتخابات دین خود را به کشور عزیز و نظام ادا می‌کنند.

نماینده مسیحیان ارمنی اصفهان و جنوب ایران ادامه داد: مسلماً انتخابات ضامن تحقق سیاست‌های انقلاب و حفظ ثبات امنیت کشور و جامعه خواهد بود لذا با درایت کامل باید فردی انقلابی و شایسته انتخاب گردد تا گفتمان انقلاب استمرار داشته باشد. با آرزوی انتخاباتی مطلوب و دستاوردهایی ملی برای برای کشور عزیزم ایران خواهان حضور پررنگ جامعه در انتخابات هشتم تیر ماه هستم.

انویه تکیه: شرکت هرچه پرشورتر و حداکثری در انتخابات تضمین کننده امنیت و اقتدار است

نماینده مسیحیان آشوری وکلدانی ایران در مجلس، گفت: شرکت هرچه پرشورتر و حداکثری در انتخابات تضمین کننده امنیت و اقتدار و نیز شکست نظام سلطه و در راس آن شیطان بزرگ آمریکا و رژیم کودک کش و خون خوار صهیونیست و سایر سرسپردگان منطقه‌ای را در پی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شارلی انویه تکیه نماینده مسیحیان آشوری وکلدانی ایران در مجلس شورای اسلامی در رویداد گرامیداشت شهدای خدمت که به مناسبت گرامیداشت شهدای خدمت و تاکید بر مشارکت مردم خصوصا ارامنه و پیروان ادیان الهی در انتخابات برگزار شده بود گفت: شاهد بودیم که ملت شریف ایران عزیز با حضور در مراسم بدرقه شهدای خدمت پشتیبانی خود را از ادامه مسیر انقلاب با قدرت نشان دادند. اکنون نیز انتظار می‌رود با مشارکت آگاهانه و مسئولانه در انتخابات ریاست جمهوری که فرصت بزرگی است، بار دیگر خواسته‌های ملت شنیده شود و اراده دولت‌ها برای تقویت بنیان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقویت شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه ما به خوبی می‌دانیم که آینده فرزندان این سرزمین فارغ از هر دین و قومیتی؛ تحقق عدالت اجتماعی، رفاه و آبادانی بیشتر برای ملت شایسته ایران در گرو مشارکت در انتخابات آزاد و آگاهانه است، ادامه داد: در حال حاضر مشارکت و حضور مردم در انتخابات پیش رو فارغ از سلایق جناح‌ها، طرفداری‌ها، رقابت‌های انتخاباتی به خودی خود دستاورد عظیمی به همراه دارد و آن عبارت است از تقویت اعتماد به نفس ملی، گسترش باور توانستن و امید به آینده و افزایش قدرت ملی و بین المللی  ایران سربلند در دنیای پیچیده امروز می‌باشد.

وی افزود: در وضعیت حساس کنونی که دشمن بیش از هر زمان دیگری با بسیج معاندین و ضد انقلاب و فضای امپراتوری رسانه‌ای در پی شبهه افکنی، سیاه نمایی و القای بی‌رغبتی مردم نسبت به انتخابات و نظام است بنابراین شرکت هرچه پرشورتر و حداکثری در انتخابات تضمین کننده امنیت و اقتدار و نیز شکست نظام سلطه و در راس آن شیطان بزرگ آمریکا و رژیم کودک کش و خون خوار صهیونیست و سایر سرسپردگان منطقه‌ای را در پی دارد.

انویه تکیه عنوان کرد: با حضور ملت شریف ایران چه مسیحی اعم از آشوری و ارمنی، زرتشتی و کلیمی و مسلمان در پای صندوق‌های رای نه تنها مسئولیت اجتماعی بلکه یک وظیفه شرعی است که می‌تواند تاثیری شگرف در پیشرفت اهداف و برنامه‌های کشور داشته باشد. همه ما ایمان داریم ملت بزرگ ایران فارغ از هر دین و قومیتی به پشتوانه رهبر فرزانه، مقتدر و بصیر ایران عزیز با مشارکت در انتخابات هشتم تیر ماه مسیر تحول و پیشرفت کشور را ادامه می‌دهند.

سامه‌یح: مشارکت بالا در انتخابات آینده را برای خدمت رسانی دلگرم‌تر می‌کند

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم مشارکت جامعه ادیان الهی در انتخابات، گفت: هر قدر آرا رئیس جمهور بیشتر باشد برای خدمت رسانی دلگرم تر می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، همایون سامه‌یح نجف آبادی، نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در رویداد گرامیداشت شهدای خدمت که به مناسبت گرامیداشت شهدای خدمت و تاکید بر مشارکت مردم خصوصا ارامنه و پیروان ادیان الهی در انتخابات برگزار شده بود، گفت: چندی بیش در فاجعه‌ای تاسف بار، شهدای خدمت را از دست دادیم و با چنین حادثه ای شوک بسیار زیادی به کشور وارد شد. از دست دادن رئیس جمهور و وزیر امور خارجه به طور همزمان می‌تواند یک بحران برای هر کشور و ملتی باشد اما همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند “کوچکترین خدشه ای در اداره کشور وارد نشد” و به دلیل وجود معاونین بسیار قوی در دولت؛ کشور به مسیر خود ادامه می‌دهد و مشکل خاصی رخ نداد.

وی ادامه داد: یکی از اهداف این رویداد برای مشارکت جامعه ادیان الهی در انتخابات ریاست جمهوری است، افتخار می‌کنیم که در انتخابات مجلس شورای اسلامی به گفته وزارت کشور و مسئولین برگزاری انتخابات جامعه ادیان الهی بیشترین میزان مشارکت به نسبت جمعیت خود را کسب کردند. امیدواریم در انتخابات ریاست جمهوری نیز چنین افتخاری نصیب جامعه ادیان الهی شود زیرا میزان مشارکت در انتخابات جدای از اینکه آینده خوبی را برای ملت خود ترسیم می‌کنیم به نفع جامع اقلیت‌های مذهبی نیز است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: شش کاندید در انتخابات چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری حضور دارند که هرکدام از آنها خصوصیات خاص خود را دارند و از گروه‌های مختلف سیاسی هستند. جامعه ما به تمامی این کاندیدها احترام می‌گذارد و آنها را قبول داریم.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مهم برای ما رای دادن جامعه اقلیت های مذهبی است که به وقوع می‌پیوندد، عنوان کرد: امیدواریم هرکسی که به عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌شود به تمام قول‌های خود عمل کند و بتواند مشکلات و مسائل کشور را برطرف کند، کاستی هایی از جمله مشکلات اقتصادی داریم و در مورد معیشت و بزرگ کردن سفره مردم حداکثر تلاش خود را انجام دهد و میزان انسجام ملی در کشور را به حداکثر برساند و فاصله بین برخی از افراد جامعه و دولت را کمتر کند زیرا هر میزان اتحاد ملت ایران بیشتر و قوی تر باشد مطمئنا قدرت جامعه، ملت و دولت بیشتر می‌شود و این موضوع رفاه بیشتری را نصیب ما می‌کند.

وی تصریح کرد: بیایید همگی ما با یکدیگر خصوصا جامع ادیان الهی در روز هشتم خرداد همانند انتخابات مجلس شورای اسلامی اخیر پای صندوق‌های رای حاضر شویم و به هرکسی که می‌خواهیم بر اساس میزان و تفکری که داریم، رای بدهیم. هر قدر آرا رئیس جمهور بیشتر باشد برای خدمت رسانی دلگرم تر می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی دولت‌های مختلفی تشکیل شده است و همگی آنها حداکثر تلاش خود را برای رفاه و ارتقاء جامعه ایران به کار برده‌اند، در دولت های مختلف جامع ادیان الهی آسایش، رفاه و کسب و کار خود را داشته اند.

برخوردار: نقش آفرینی در صحنه انتخابات نشان خرد ورزی و اتحاد ملی کشور است

نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی، گفت: نقش آفرینی و رفتار صحیح در صحنه انتخابات می تواند نشان همازوری ، خرد ورزی و اتحاد ملی کشور در مسیر ایجاد اعتماد عمومی مردم و نظام سیاسی کشور باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهشید برخوردار نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی در رویداد گرامیداشت شهدای خدمت که به مناسبت گرامیداشت شهدای خدمت و تاکید بر مشارکت مردم خصوصا ارامنه و پیروان ادیان الهی در انتخابات برگزار شده بود، گفت: قدرت نظام سیاسی کشور که پس از حادثه تلخ شهادت رئیس جمهور آیت اله رئیسی به سرعت و طبق ظرفیت قانون اساسی مقدمات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را فراهم نمود ، مایه مباهات نظام جمهوری اسلامی است. لذا  در انتخابات بسیار مهم پیش رو،  افزایش مشارکت در اولویت و یک ضرورت در استقلال سیاسی کشور است.

وی با بیان اینکه نقش آفرینی و رفتار صحیح در صحنه انتخابات می تواند نشان خرد ورزی و اتحاد ملی کشور در مسیر ایجاد اعتماد عمومی مردم و نظام سیاسی کشور باشد، تصریح کرد: امروز کشور به آن نیاز دارد که با حرکت پر شتاب به سمت آرمان های انقلاب، امید را  در دل معیشت مردم زنده کنیم  و حرکت عمومی اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی کشور را به سمت و سوی وضعیت مطلوب جهت داده تا وضعیت زندگی مردم بهتر شود.

برخوردار افزود: بی شک  انجمن ها، ارگان ها، فرهیختگان، بانوان، جوانان، دختران، پسران، شان و رسالت کنونی خود را در انتخابات پیش رو  در مشارکت حداکثری با همبستگی در انتخابات در استقلال سیاسی کشور عزیزمان ایران می دانند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا