ایرانبین‌المللسیاسی

واکنش مداخله جویانه آمریکا درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در تداوم مداخله جویی کشورش در امور سایر کشورها به برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران واکنش نشان داد و ادعاهای همیشگی واشنگتن را علیه جمهوری اسلامی ایران تکرار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز گذشته به وقت محلی در نشستی با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره نظر وزارت خارجه آمریکا درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران و میزان مشارکت مردم در این انتخابات گفت: ما در موقعیتی نیستیم که هرگونه سطح مشارکت در انتخابات ایران را تخمین بزنیم.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین حال مدعی شد: اما باید بگوییم که آمار اعلام شده از سوی حکومت ایران مانند تمام اعداد و ارقام اعلام شده از سوی آنها قابل اعتماد نیست.

این مقام وزارت خارجه آمریکا در ادامه ادعا کرد: «نظر ما این است که انتخابات در ایران آزاد و عادلانه نیست و ما هیچ انتظاری نداریم هرگونه نتیجه این انتخابات منجر به تغییر اساسی در مسیر ایران یا احترام حکومت ایران به حقوق بشر و حقوق مردم خود نخواهد شد.»

پاتل در پاسخ به سوال دیگر همین خبرنگار درباره علت اجازه دولت بایدن به ایران برای برگزاری انتخابات در خاک آمریکا با توجه به مخالفت کانادا گفت: کشورهای خارجی که می‌خواهند در خاک آمریکا انتخابات برگزار کنند، باید این کار را بر اساس قوانین آمریکا انجام دهند.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: ما به حقوق مردم ایران و آنها که می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند و هم آنها که با این انتخابات مخالف هستند، احترام می‌گذاریم.

این مقام وزارت خارجه آمریکا در عین حال تصریح کرد: باید تاکید کنم که ایرانی‌ها این اقدام را پیش از این نیز در آمریکا انجام داده‌اند و برگزاری انتخابات در خاک آمریکا، امر جدیدی نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا