ایرانسیاسی

در بیانیه وزارت امور خارجه صورت گرفت؛ تحریم برخی اشخاص آمریکایی به دلیل نقض حقوق بشر در قبال حامیان فلسطین

وزارت امور خارجه کشورمان در بیانیه ای برخی اشخاص آمریکایی را به دلیل نقض حقوق بشر در قبال حامیان فلسطین تحت تحریم قرار داد.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص اعمال تحریم علیه برخی اشخاص آمریکایی دخیل در نقض فاحش حقوق بشر از طریق سرکوب جنبش اعتراضی دانشجویی حامی فلسطین بیانیه ای را صادر کرد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای قانون «مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی ایالات متحده آمریکا در منطقه» و به ویژه به استناد ماده ۵ قانون فوق الذکر، اشخاص آمریکایی زیر را به دلیل نقض حقوق بشر از طریق سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز دانشجویان و اساتید دانشگاه ها در آمریکا که در حمایت از ملت مظلوم فلسطین علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه به پا خواسته اند، تحت تحریم قرار می دهد:

۱. ویلیام (بیلی) هیچنز، رئیس اداره امنیت عمومی جورجیا

۲. ادی گریر، فرمانده عملیات میدانی ایالت جورجیا

۳. لیندا جی استامپ کورنیک، رئیس پلیس دانشگاه فلوریدا

۴. پاملا اسمیت، فرمانده پلیس واشینگتن دی¬سی

۵. جفری کارول، دستیار اجرایی فرمانده پلیس واشینگتن دی¬سی

۶. کارل جاکوبسن، رئیس پلیس نیو هاون

۷. شین استریپی، دستیار رئیس پلیس دانشگاه تگزاس

۸. مایکل کاکس، رئیس پلیس بوستون

۹. اسکات دانینگ، رئیس بخش پلیس مرکزی دانشگاه ایندیانا

۱۰. مایکل تامپسون، رئیس پلیس دانشگاه آریزونا

۱۱. جان بروکی، رئیس پلیس دانشگاه لانگ بیچ کالیفرنیا

اشخاص فوق الذکر وفق مواد ۶، ۷ و ۸ از بخش ششم قانون یادشده مشمول ممنوعیت صدور روادید و عدم امکان ورود به قلمرو جمهوری اسلامی ایران، مسدود شدن حساب های بانکی در نظام مالی و بانکی و توقیف اموال و دارایی در قلمرو تحت صلاحیت جمهوری اسلامی ایران خواهند بود.

کلیه نهادهای جمهوری اسلامی ایران طبق مصوبات مراجع مربوطه، اقدامات لازم را جهت اجرای موثر این تحریم ها معمول خواهند داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا