ایرانبین‌المللسیاسی

در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه لبنان اعلام شد: واکنش امیرعبداللهیان به پیام آمریکایی‌ها در خصوص خویشتن‌داری کشورهای مقاومت

وزیر امورخارجه کشورمان با بیان اینکه آمریکایی‌ها نمی‌توانند با یک دست سلاح و بمب برای کشتن فلسطینی‌ها ارسال کنند و با دست دیگر همه طرف‌های دیگر را به خویشتن داری فراخواند، اظهار داشت:جنایات جنگی رژیم صهیونیستی متوقف نشود هر احتمالی متصور است.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا؛ حسین امیرعبداللهیان وزیرامورخارجه ایران امروز با عبدالله بوحبیب همتای لبنانی خود در بیروت دیدار و گفتگو کرد.

پس از این دیدار دو طرف در یک کنفرانس خبری مشترک حاضر شدند.

در ابتدای این کنفرانس خبری، وزیرخارجه لبنان ضمن خوش‌آمدگویی گرم به وزیرخارجه ایران، تاکید کرد: این سفر سفر مهمی برای انجام رایزنی ها و تبادل دیدگاه ها در پرتو شرایط سختی است که در منطقه وجود دارد.

عبدالله بوحبیب ادامه داد: ما در مورد مساله غزه و جلوگیری از دامنه جنگ صحبت کردیم. نادیده گرفتن مساله حل موضوع فلسطین باعث اتفاقات اخیر شده هست.

دیپلمات ارشد لبنان افزود: ما در کنار مردم فلسطین بوده و خواهان پایان محاصره غزه هستیم و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنیم.

تداوم تنش ها امنیت منطقه و منافع بین المللی را تهدید می‌کند

وی خاطرنشان کرد: اسرائیل نباید دو میلیون فرد را در محاصره قرار دهد. ما تمایل به جنگ نداریم و هشدار می‌دهیم که تداوم تنش ها امنیت منطقه و منافع بین المللی را تهدید می‌کند.

در ادامه بوحبیب وزیر امورخارجه لبنان تاکید کرد: همه باید به اسرائیل فشار بیاورند تا صهیونیست ها به جنگ پایان دهند. ثبات تنها از مسیر عادلانه برای فلسطین میگذرد.

امیرعبداللهیان در این نشست با بیان اینکه امروز دیدار و صحبت‌های مهمی با وزیر خارجه لبنان داشتم گفت: پیش از این دیدار، دیدارهای مهمی با دبیرکل حزب الله و نخست وزیر لبنان داشتم.

وی با بیان اینکه امروز در غزه شاهد جنایت جنگی علیه مردم فلسطین هستیم، اظهار داشت:ما اتفاق نظر داشتیم که این جنایت علیه مردم بیگناه باید متوقف شود و نشستی فوری در سطح کشورهای اسلامی باید برگزار شود.

فورا باید جنایت جنگی علیه مردم فلسطین متوقف شود

وزیر امور خارجه گفت: ما از سه روز قبل آمادگی خود را برای برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای سازمان همکاری اسلامی اعلام کرده ایم. برای این موضوع هماهنگی های اولیه را با دبیرکل این سازمان داشتیم. معتقدیم فورا باید جنایت جنگی علیه مردم فلسطین متوقف شود و محاصره انسانی و قطع آب و برق و دارو علیه مردم غزه متوقف شود.

وی بیان کرد: طرف آمریکایی با ارسال پیام های مختلف به جهات مختلف منطقه، خواهان خویشتن داری و جلوگیری از گسترش دامنه جنگ است اما مضحک و خنده دار است که در عین توصیه به خویشتن داری، دست رژیم جنایت کار نتانیاهو را برای کشتار زنان و کوکان فلسطینی در غزه باز گذاشته است. آمریکایی‌ها نمی‌توانند با یک دست سلاح و بمب برای کشتن فلسطینی‌ها ارسال کنند و با دست دیگر همه طرف‌های دیگر را به خویشتن داری فراخواند.

جنایات جنگی رژیم صهیونیستی متوقف نشود هر احتمالی متصور است

امیرعبداللهیان تاکید کرد: اگر جنایات جنگی رژیم صهیونیستی متوقف نشود هر احتمالی متصور است.

رییس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: ما در هفته جاری از مقامات جمهوری عربی مصر، دبیر کل سازمان ملل، صلیب سرخ و… خواسته ایم امکان ارسال کمک های دارویی و غذایی و آب آشامیدنی از جمهوری اسلامی به غزه را فراهم کنند. ما همه دولت های اسلامی را دعوت می‌کنیم که همه دولت ها با صدای بلند خواستار خاتمه محاصره مردم غزه و جنایات رژیم صهیونیستی شوند.

دیپلمات ارشد کشورمان در پایان از مقامات عالی رتبه لبنان به جهت حمایت از فلسطین و مقاومت تشکر کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا