ورزشی

اردن یک – ایران ۳؛ ایران فینالیست تورنمنت اردن شد؛ قلعه‌نویی به کی‌روش رسید‎

تیم ملی فوتبال کشورمان با پیروزی برابر اردن به فینال تورنمنت اردن صعود کرد و حریف قطر در بازی نهایی شد.

به گزارش ایرنا، یم ملی فوتبال کشورمان از ساعت ۲۱:۴۵ شب گذشته در چارچوب تورنمنت بین‌المللی اردن در ورزشگاه بین‌المللی امان به مصاف اردن رفت.

محمد الهویش به همراه خلف الشماری و فیسل البلاوی از عربستان قضاوت این مسابقه را بر عهده داشتند.

ایران و اردن در حالی به مصاف هم رفتند که با وجود فاصله زیادی که بین فوتبال دو کشور وجود دارد اما این تیم بارها تیم کشورمان را به دردسر انداخته است و در سه بازی اخیر دو تیم هم تیم کشورمان نتوانسته بود این تیم را شکست دهد و آخرین برد ایران به سال ۲۰۱۱ بر می‌گردد. با این حال شاگردان امیر قلعه‌نویی به دنبال ادامه روند بدون باخت و صعودی‌شان با این مربی بودند.

اردن هم در مصافی مقابل تیم کشورمان قرار گرفت که در سه بازی اخیرش با حسین اموتا سه شکست کسب کرده است.

بازی با برتری و فوتبال هجومی تیم کشورمان آغاز شد و تیم اردن با وجود بازی در خانه توان زیر فشار گذاشتن تیم کشورمان را نداشت و به یک گل زودهنگام رسید.

در دقیقه ۶ سردار آزمون با پاس عمقی مهدی طارمی، در مصافی تک به تک، دروازه اردن را باز کرد تا تیم کشورمان یک بر صفر جلو بیفتد.

در ادامه اگر چه اردن با یک ارائه یک فوتبال رو به جلو به دنبال جبران گل خورده بود اما شاگردان حسین اموتا، توان خلق موقعیت خطرناک را روی دروازه علیرضا بیرانوند نداشتند.

دقیقه ۲۷ ایران به گل دوم هم رسید و مهدی طارمی پاس عرضی رامین رضائیان از سمت راست با یک بغل پای فنی وارد دروازه اردن کرد.

در ادامه فشار اردن بیشتر شد و این تیم در زمین ایران خطرناک‌تر ظاهر شد. بهترین موقعیت اردن برای در دقیقه ۳۹ به دست آمد و موسی التعمری که روی اشتباه مدافعان ایران با بیرانوند تک به تک شده بود، به شکل عجیبی توپ را به بیرون زد.

فشار اردن در دقایق پایانی نیمه اول هم ادامه داشت اما حملات این تیم نتیجه‌ای نداشت.

در وقت‌های تلف شده نیمه نخست طارمی می‌توانست ایران را به گل سوم برساند اما ضربه او را دروازه‌بان اردن برگشت داد.

اما در نهایت این نیمه با برتری دو بر صفر تیم کشورمان به پایان رسید.

نیمه دوم را تیم اردن بهتر آغاز کرد و در شروع این نیمه توپ بیشتر در زمین کشورمان در جریان بود.در دقیقه ۶۰ روی ضد حمله ضربه سر رامین رضائیان روی سانتر آزمون به تیر دروازه اردن برخورد کرد، البته داور عربستانی این صحنه را آفساید تشخیص داد.

در دقیقه ۶۶ باز هم تیم کشورمان روی یک ضد حمله روی دروازه ابو لیلی خطرناک ظاهر شد و توپ آزمون که با پاس احسان حاج‌صفی در آستانه تک به تک بود را در دروازه‌بان اردن دفع کرد.

فشار اردن ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۷۵ توپ ارسالی از سمت راست پس از اشتباه محمد حسین کنعانی‌زادگان در دفع توپ در پشت شش قدم به یزن النعیمات رسید و این بازیکن هم با یک ضربه سرضرب دروازه بیرواند را باز کرد تا نتیجه بازی ۲ بر یک شود.

در ادامه باز هم این اردن بود که با فشار روی دروازه ایران به دنبال گل مساوی بود و اما در طرف مقابل ملی‌پوشان کشورمان با میدان‌داری سعی در حفظ نتیجه داشتند.

در دقایق پایانی عملکرد ضعیف مدافعان کشورمان اعتراض بیرانوند را به همراه داشت.

سرانجام فشار اردن در آخرین دقیقه بازی خطای محمد محبی روی مهاجم اردن سبب شد تا داور عربستانی نقطه پنالتی را نشان دهد. ضربه پنالتی را اما احسان حداد به آسمان کوبید تا دروازه تیم کشورمان بسته بماند.

در وقت‌های تلف شده نیمه دوم مهردادمحمدی توانست گل سوم کشورمان را وارد دروازه اردن کند.

در نهایت تیم ملی فوتبال کشورمان توانست با نتیجه سه بر یک اردن را شکست دهد و به فینال تورنمنت اردن صعود کند.

تیم کشورمان دوشنبه‌شب در فینال به مصاف قطر می‌رود. اردن و عراق هم بازی رده‌بندی را انجام می‌دهند.

ترکیب اولیه تیم ملی اردن:

یزید ابو لیلی، عبدالله نصیب، سعد الروسان، احسان حداد، محمد ابو حشیش، نزار الرشدان، عبیده السامرنه، موسی التعمری، محمود مرضی، علی علوان و یزن النعیمات

سرمربی: حسین اموتا

ترکیب اولیه تیم ملی ایران:

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، رامین رضاییان، احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، علیرضا جهانبخش، محمد محبی، سردار آزمون و مهدی طارمی

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا