ایرانبین‌المللسیاسی

امیرعبداللهیان در دیدار با بشار اسد: طوفان‌الاقصی نشان داد که فلسطین همچنان زنده است

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با رئیس‌جمهور سوریه با بیان اینکه طوفان‌الاقصی نشان داد که فلسطین همچنان زنده است، اظهار داشت: مقاومت این توان را دارد ‌که تا مدت زمانی طولانی به مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا؛ امیرعبداللهیان در ادامه سفر منطقه‌ای خود عصر روز جمعه وارد دمشق شد و با رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان هدف اصلی از سفر به دمشق را مشورت و تبادل نظر پیرامون تحولات فلسطین خواند.

طوفان‌الاقصی نشان داد که فلسطین همچنان زنده است

وی کشتار بیرحمانه مردم، کودکان، زنان و سالخوردگان غزه و محاصره و قطع آب و برق و سوخت این منطقه و بمباران منازل، اماکن عمومی و خدماتی و درمانی غزه را جنایت جنگی توصیف کرد و گفت، برخی مقامات بین المللی و غربی در تماس و گفتگو با ما، سیاست‌های افراطی نتانیاهو و اقدامات تحریک آمیز او را عامل شکل گیری عملیات طوفان الاقصی می‌دانند، معهذا غربی ها همه طرفها به جز رژیم صهیونیستی را به خویشتنداری فرا می خوانند! غربی ها می گویند که برخلاف تصور، طوفان‌الاقصی نشان داد که فلسطین همچنان زنده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت حمایت ایران و سوریه از مقاومت ملت فلسطین بر کسی پوشیده نیست، اما عملیات اخیر فلسطینی ها یک تصمیم، طراحی و اقدام کاملا فلسطینی بود.

فلسطین می‌تواند تا مدت زمانی طولانی به مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی ادامه دهد

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه غرب بدنبال جعل حقایق در غزه برای توجیه جنایات صهیونیست‌ها و مشروعیت بخشیدن به آن است، گفت: مقاومت این توان را دارد ‌که تا مدت زمانی طولانی به مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی ادامه دهد.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: آمریکا نمی‌تواند از دیگران تقاضای خویشتنداری کند و در عین‌حال از رژیم صهیونیستی حمایت تسلیحاتی نماید تا علیه شهروندان فلسطینی بکارگیری شود.

امیرعبداللهیان با اشاره به شرایط بغرنج و دردناک غزه بدلیل جنایت جنگی صهیونیست ها علیه غیرنظامیان و ساکنان آن گفت: تلاش همه طرفها می بایست بر این متمرکز شود که از استمرار جنایات جنگی صهیونیست ها در غزه جلوگیری گردد. در این راستا جمهوری اسلامی ایران ایده برگزاری نشست فوق العاده وزرای خارجه کشورهای اسلامی را مطرح کرده و برای میزبانی آن نیز اعلام آمادگی کرده است.

بشار اسد: باید تلاش کنیم تا از استمرار جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه جلوگیری شود

بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار با اظهار نگرانی خود از حجم جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم غزه گفت، صهیونیستها و حامیان آنها می خواهند پیروزی بدست آمده مردم فلسطین در تحولات اخیر را به گذشته برگردانند و یا آن را به زمینه ای برای از بین بردن‌ مقاومت بدل کنند و این رویکرد با هدایت و مدیریت امریکا و کشورهای غربی دنبال می شود.

وی دلیل ایستادگی غربی ها در کنار رژیم صهیونیستی را بحران‌های متراکم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اسرائیل و نگرانی آنها از خطر فروپاشی این رژیم دانسته و با حمایت از ابتکار عمل سیاسی ایران برای برگزاری نشست فوق العاده وزرای خارجه کشورهای اسلامی گفت، باید تلاش کنیم تا از استمرار جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه جلوگیری شود.

در  این دیدار برخی موضوعات مهم مورد علاقه دو کشور نیز مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه روز پنجشنبه سفر به کشورهای حوزه مقاومت را با هدف رایزنی پیرامون موضوع فلسطین آغاز کرد.

امیرعبداللهیان روز پنج شنبه با نخست وزیر و مشاور امنیت ملی عراق دیدار کرد و پس از آن بغداد را ترک کرد.

 وزیر خارجه کشورمان پس از آن به لبنان رفت و با دبیرکل حزب‌الله، رئیس پارلمان لبنان، وزیر خارجه و نخست وزیر این کشور دیدار و بیروت را به مقصد دمشق ترک کرد.

سوریه سومین مقصد سفر منطقه‌ای امیرعبداللهیان است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا