ایرانبین‌المللسیاسی

امیرعبدللهیان و بورل درخصوص تحولات منطقه گفت‌وگو کردند

در گفت و گوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و جوسپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی، طرفین درخصوص تحولات منطقه تبادل نظر کردند.

دکتر امیرعبداللهیان سیاست های غیر سازنده آمریکا و تشویق رژیم صهیونیستی توسط واشنگتن برای انجام حملات بیشتر علیه غیر نظامیان در غزه را عامل مهمی در تداوم و گسترش جنگ دانست.

وی افزود: این در حالی است که  شاهد برگزاری تظاهرات گسترده در جهان در محکومیت اقدامات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غیرنظامی و زنان و کودکان در غزه هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: متاسفانه روزانه بین سیصد تا هفتصد غیرنظامی در غزه به شهادت می رسند و با توجه به محاصر غزه و بسته بودن کریدور بشردوستانه، امکان ارسال دارو و غذا برای ساکنین غزه وجود ندارد.

جوسپ بورل نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی نیز در این گفتگو گفت: گسترش تنش ها در منطقه بسیار خطرناک است و لازم است تمامی طرف ها خویشتن داری پیشه کنند.

ما هم در اتحادیه اروپا به تلاش ها جهت توقف جنگ ادامه می دهیم.

بورل خاطر نشان کرد اتحادیه اروپا بر باز شدن کریدور بشر دوستانه برای کمک به غیرنظامیان غزه تاکید دارد.

وی همچنین بر نقش مهم ایران در کاهش تنش ها در منطقه تاکید کرد و به لزوم حل موضوعات کنسولی میان ایران و اتحادیه اروپا اشاره نمود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا