ایرانبین‌المللسیاسی

نخستین محموله کمک‌های بشردوستانه هلال‌احمر ایران به غزه ارسال شد

نخستین محموله‌ کمک‌های بشردوستانه‌ جمعیت هلال‌احمر ایران به غزه با وزن حدود ۶۰ تن حاوی مواد دارویی و بهداشتی، بارگیری و با بدرقه رئیس جمعیت هلال‌احمر در فرودگاه تهران، به مصر ارسال شد.

‎به گزارش ایرنا از جمعیت هلال‌احمر، نخستین محموله کمک به غزه روز (گذشته) به مصر ارسال شد تا به محض باز شدن گذرگاه رفح برای ارسال کمک های بین المللی، به دست مردم غزه برسد.

جمعیت هلال‌احمر پس از آغاز حملات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به غیرنظامیان در غزه، آمادگی این جمعیت برای ارسال محموله کمک‌های بشردوستانه به غزه را اعلام کرده بود و در این راستا، هماهنگی‌ها و تلاش‌های بسیاری با سران فدراسیون، کمیته ونهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر انجام داده بود.

پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر همچنین تاکید کرده است که سه بیمارستان سیار آماده است و رایزنی‌های بین‌المللی برای برپایی این بیمارستان‌ها در مرز غزه برای کمک به مجروحان جنگی ادامه دارد.

در حال حاضر کامیون‌های زیادی در مرز رفح در مصر آماده هستند تا به محض اینکه گذرگاه باز شود به غزه ارسال شوند. یک محموله از طریق کشتی نیز درحال آماده سازی است که کمک‌ها از طریق دریا هم ارسال شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا