ایرانبین‌المللسیاسی

کنعانی در واکنش به حمله به کلیسایی در غزه: مستندسازی این جنایات هولناک مسئولیتی بین‌المللی است / صهیونیست‌ها به هیچ ارزشی پایبند نیستند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به حمله صهیونیست‌ها به کلیسای یونانی‌ها⁩ در غزه تصریح کرد: مستندسازی این جنایات هولناک به منظور طرح آن در محاکم صالحه بین‌المللی، مسئولیتی بین‌المللی است.

به گزارش ایرنا، ناصر کنعانی با انتشار مطلبی در فضای مجازی درباره جنایت صهیونیست‌ها در حمله به بیمارستان‌ها و اماکن مذهبی غزه اظهار کرد: بعد از جنایت جنگی ننگین رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان «المعمدانی⁩» در غزه⁩ و حملات متعدد به مساجدی که شهروندان فلسطینی در آنها پناه گرفته‌اند، اقدام جدید این رژیم در بمباران⁧ کلیسای یونانی‌ها⁩ در غزه که حدود ۱۰۰۰ نفر غالبا زن و کودک در آن پناه گرفته بودند و متأسفانه ده‌ها نفر شهید و زخمی شده‌اند، برگ سیاه و ننگین دیگری به تاریخ قطور جرائم و جنایات جنگی و ضدبشری رژیم صهیونیستی و رهبران جنایتکار سیاسی، نظامی و امنیتی آن اضافه شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: حمله جنون‌آمیز به بیمارستان، مساجد و کلیسا نشان می‌دهد که رژیم غاصب صهیونیستی به هیچ یک از اصول و ارزش‌های انسانی، اخلاقی، دینی و نیز موازین و مقررات بین‌المللی پایبند نیست. وی یادآور شد: این جنایت هولناک در محکمه وجدان‌های بشری و از منظر همه ادیان و مذاهب محکوم است.

کنعانی تاکید کرد: مستندسازی این جنایات هولناک به منظور طرح آن در محاکم صالحه بین‌المللی و مجازات جنایتکاران صهیونیست و نیز حامیان شناخته شده آنان، مسئولیتی بین‌المللی است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولیت رژیم آمریکا و برخی رژیم‌های اروپایی که در حال حمایت بی‌قید و شرط از رژیم صهیونیستی هستند، از مسؤلیت‌های بین‌المللی رژیم صهیونیستی و رهبران جنایتکار آن قابل تفکیک نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا