ایرانبین‌المللسیاسی

امیرعبداللهیان: اقدامات گروه‌های مقاومت در برابر اشغالگری براساس حقوق بین الملل است

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت وگوی تلفنی با همتای لوکزامبورگی خود تصریح کرد: اقدامات گروه‌های مقاومت فلسطینی در راستای مقابله با اشغالگری بر اساس حقوق بین‌الملل است.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان،وزیر امور خارجه شب گذشته در این گفت وگو، با اشاره به سابق طولانی وزیر امور خارجه لوکزامبورگ در امور دیپلماتیک، بر لزوم توسعه و گسترش روابط دوجانبه میان دو کشور و تداوم رایزنی ها تاکید کرد.

وی با اشاره به ارتکاب جنایات جنگی توسط رژیم صهیونیستی و فاجعه انسانی در غزه در نتیجه اقدامات افراط گرایانه نتانیاهو در به شهادت رساندن زنان و کودکان در غزه تاکید کرد: اقدامات گروه های مقاومت فلسطینی در راستای مقابله با اشغالگری بر اساس حقوق بین الملل است و جنایات جدید رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن ۴۵۰۰ کودک و زن و غیرنظامیان، بی خانمان ساختن صدها هزار نفر، حمله به بیمارستان های غزه، کشتار ۴۰۰ نفر در حمله به یک کلیسا در غزه و تدوام محاصره این منطقه به منظور جلوگیری از رساندن آب، غدا، دارو و سوخت به رغم تلاش های سازمان ملل متحد، نشان دهنده عجز رژیم صهیونیستی در برابر نیروهای مقاومت فلسطین است.

وزیر امور خارجه لوکزامبورگ نیز در این‌ گفت وگوی تلفنی با اشاره به واقف بودن به شرایط بحرانی در غزه گفت: امیدوار هستیم هر چه سریع تر تنش ها خاتمه یافته و راه حل سیاسی در اولویت قرار گیرد.

ژان آسلبورن خاطر نشان کرد همواره نقش سازنده و فعال جمهوری اسلامی ایران در منطقه می‌تواند به برقراری صلح و بازگشت آرامش کمک کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا