ارمنستاناقتصادیایرانسیاسی

وزیر راه و شهرسازی: آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی-مهندسی به کشور ارمنستان

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی-مهندسی به کشور ارمنستان از برنامه دو کشور برای تقویت سطح تجارت، توسعه ترانزیت و حذف مقررات دست و پاگیر موجود در راه توسعه تجارت، خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی کشورمان که امروز اول آبان ماه به منظور گسترش روابط اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران به کشور ارمنستان سفر کرده است در مورد اهداف سفر خود به ارمنستان با اشاره به اینکه دو کشور مرز مشترک با یکدیگر دارند که مزیتی برای هردو محسوب می‌شود، گفت: در سفر امروز به ارمنستان مذاکراتی با مقامات سیاسی و اقتصادی را در دو محور پایه ریزی کرده‌ایم.

توسعه ترانزیت با حذف مقررات دست و پاگیر موجود در راه توسعه تجارت دو کشور

وزیر راه و شهرسازی کشورمان در بیان بخشی از محورهای مذاکرات دو کشور ایران و ارمنستان توضیح داد: محور نخست مذاکرات با مقامات کشور ارمنستان، توسعه روابط اقتصادی و حذف مقررات دست و پاگیر بین توسعه تجارت دو کشور است. همچنین توسعه ترانزیت از دیگر اهدافی است که در این سفر دنبال می‌کنیم، زیرا توسعه ترانزیتی یکی از زیربناهای اصلی توسعه روابط اقتصادی است.

سطح تجارت ایران و ارمنستان تقویت می‌شود

بذرپاش با یادآوری اینکه ایران و ارمنستان دارای مرز مشترک با یکدیگر هستند، افزود: با کشور ارمنستان مرز مشترک داریم و از گذشته تجارت بین دو کشور برقرار بوده است. در تلاش هستیم تا سطح تجارت بین دو کشور ایران و ارمنستان را به سطح قابل قبولی برگردانیم.

عضو کابینه دولت سیزدهم محور دوم اهداف سفر خود به ارمنستان را صدور خدمات فنی و مهندسی به کشور ارمنستان برشمرد و تصریح کرد: بازار خوبی در کشور ارمنستان برای شرکت‌های ایرانی در موضوع صدور خدمات فنی و مهندسی وجود دارد.

گفتنی است، مهرداد بذرپاش به همراه مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه براساس دعوت گنل سانوسیان وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌ جمهوری ارمنستان صبح امروز (دوشنبه، یکم آبان ماه ۱۴۰۲) با استقبال کریستینه قالچیان معاون وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت ها و گوُر آویتیسیان، مدیر اجرایی صندوق “دپارتمان راه” این وزارتخانه وارد ایروان پایتخت این جمهوری شدند.

در این سفر یکروزه علاوه بر معاون اقتصادی وزیر امور خارجه، خیراله خادمی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور و آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی نیز وزیر راه و شهرسازی را همراهی می کنند.

در این سفر وزیر راه و شهرسازی کشورمان  ضمن دیدار و گفت‌وگو با مقامات سیاسی و اقتصادی کشور ارمنستان از چندین طرح راهسازی بازدید کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا