بین‌المللسیاسی

مسکو: ارمنستان با تاسیس سرکنسولگری ما در کاپان موافق است

رئیس بخش کنسولی وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته اظهار داشت که از طرح‌های ایجاد سرکنسولگری روسیه در کاپان حمایت می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک دیپلمات ارشد روسیه از موافقت ارمنستان با تاسیس سرکنسولگری روسیه در شهر کاپان در استان سیونیک هم مرز با ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «نیوز آرمنیا» آلکسی کلیموف رئیس بخش کنسولی وزارت امور خارجه روسیه روز یکشنبه اظهار داشت: «ارمنستان با وجود تنش در روابط با روسیه، همچنان از طرح‌های ایجاد سرکنسولگری روسیه در کاپان حمایت می‌کند».

وی افزود: «برنامه‌های ایجاد سرکنسولگری روسیه در کاپان هیچ تغییری نکرده است. موافقت طرف ارمنی با افتتاح آن به قوت خود باقی است».

کلیموف افزود که اطلاعات تکمیلی در مورد تاریخ شروع عملیات سرکنسولگری این کشور در شهر کاپان ارائه خواهد شد. کاپان شهری  در جنوب‌غربی ارمنستان و مرکز استان «سیونیک» هم مرز با ایران است.

 پیش از این فرانسه که از حامیان ارمنستان است و بارها به جمهوری آذربایجان نسبت به نقض تمامیت ارضی ارمنستان هشدار داده است، اعلام کرده که قصد دارد در استان سیونیک (هم مرز با ایران) کنسولگری افتتاح کند.

اظهارات آلکسی کلیموف درباره کنسولگری مسکو در کاپان در شرایطی مطرح شده که نشست وزرای خارجه جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ایران، روسیه و ترکیه در قالب «۳+۳» امروز (دوشنبه، اول آبان) در تهران برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا