بین‌المللسیاسی

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در تهران: شرایط امروز غزه یک بحران ناگوار است / سازمان ملل خواستار ایجاد یک آتش‌بس فوری است

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به درخواست دبیرکل سازمان ملل برای ایجاد آتش بس سریع در غزه گفت: آنچه که امروز در غزه شاهد آن هستیم یک بحران ناگوار است.

به گزارش ایرنا، استفان پریزنر هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در حاشیه برگزاری نشست روز ملل متحد در ایران که در دفتر مطالعات سیاسی و بین الملل وزارت امور خارجه برگزارشده بود در جمع خبرنگاران در ارتباط با وضعیت کنونی غزه و اقدامات سازمان ملل برای کمک به مردم این منطقه اظهار داشت: آنچه که اکنون در غزه شاهد آن هستیم یک بحران ناگوار است که در چند دهه اخیر مشابه آن را ندیده‌ایم.

وی با بیان این که در جریان تحولات در این منطقه در طول سه هفته گذشته هزاران نفر جان خود را از دست داده اند و تعدادی از اعضای و کادر سازمان ملل نیز کشته شده اند گفت: در حال حاضر تلاش بر این است که مردم در این منطقه کمک‌های بشردوستانه ارسال شود و از گسترش درگیری‌ها در مناطق دیگر جلوگیری شود.

این مقام مسئول سازمان ملل متحد در ایران تصریح کرد: سازمان ملل در حال هماهنگی است که یک کریدور برای ارسال کمک های بشردوستانه ایجاد کند و در سه روز گذشته یک مسیر ایجاد شد.

وی با اشاره به حضور چند روز پیش دبیرکل سازمان ملل متحد در گذرگاه رفح هم تصریح کرد: همان طور که آقای گوترش اعلان کردند، سازمان ملل خواستار ایجاد یک آتش‌بس فوری است تا اطمینان حاصل شود، کمک‌ها به غزه می‌رسد.

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره گرامی داشت روز سازمان ملل متحد و برگزاری مراسم در این ارتباط در تهران گفت: ایران از جمله کشورهایی است که در واقع از بنیان گذاران و موسسات به سازمان ملل محسوب می شود و ما امروز در اینجا جمع شده ایم که این روز را گرامی بداریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: روز سازمان ملل متحد همان طور که در منشور سازمان ملل قید شده است روزی برای همه ملت های دنیا است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا