بین‌المللسیاسی

انگلیس: به قطعنامه‌ای که درباره عملیات طوفان الاقصی سکوت کند رای موافق نمی‌دهیم

وزارت امور خارجه انگلیس در پی رای ممتنع این کشور به پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره برقراری آتش‌بس بشردوستانه و توقف خصومت‌ها در غزه، ادعا کرد که دولت لندن به قطعنامه‌ای که دربرابر محکومیت عملیات طوفان الاقصی سکوت کند، رای موافق نمی‌دهد.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای وزارت امور خارجه انگلیس منتشر شد ادعا شده است: «ما از درخواست مطرح شده در متن قطعنامه، درخصوص احترام همه طرف‌های درگیر به قوانین بین‌المللی بشردوستانه، از جمله حمایت از غیرنظامیان، برای آزادی فوری گروگان‌ها و دسترسی کامل و پایدار به کمک‌های بشردوستانه استقبال می‌کنیم».

وزارت امور خارجه انگلیس با این حال از حذف آنچه «محکومیت صریح حملات تروریستی حماس» نامیده ابراز نا امیدی کرده و مدعی شده است که محکومیت عملیات طوفان الاقصی قابل اغماض نیست.

در این بیانیه با چشم‌پوشی از هفت دهه جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین ادعا شده است: «ما نمی‌توانیم به قطعنامه‌ای رأی دهیم که در برابر بزرگترین حمله تروریستی تاریخ اسرائیل سکوت کند».

وزارت امور خارجه انگلیس با تکرار مواضع خصمانه علیه گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین ادعا کرده است:‌ «اسرائیل مورد حمله تروریست ها قرار دارد و طبق قوانین بین المللی حق دارد تا از خودش دفاع کند. بنابراین هر گونه قطعنامه در مورد وضعیت غزه و اسرائیل، باید در این مورد صریح باشد و به همین دلیل ما به این قطعنامه رای ممتنع دادیم».

در بیانیه یادشده، دولت انگلیس با گرفتن ژست‌های بشردوستانه ادعا کرده است: «ما به همکاری نزدیک با اسرائیل، فلسطین، سازمان ملل و شرکای خود در منطقه برای پاسخ به بحران انسانی در غزه ادامه خواهیم داد».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا