سیاسی

محمود عباس خواستار برگزاری نشست فوری کشورهای عربی شد

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شنبه خواستار برگزاری نشست فوری کشورهای عربی شد.

به گزارش ایرنا از تارنمای العربی الجدید، عباس گفت: مساله ما شرایط بسیار حساس و سختی را پشت سر می‌گذارد زیرا مردم ما در نوار غزه مقابل دید جهانیان در معرض یک جنگ نسل کشی و قتل عام توسط نیروهای اشغالگر قرار دارند.

وی افزود: ما از همان لحظه اول تمام تلاش خود را به کار گرفتیم و تماس‌های گسترده‌ای با بسیاری از رهبران جهان داشتیم تا جلوی این تجاوز را بگیریم و به اجلاس قاهره رفتیم و ده‌ها جلسه برگزار کردیم و از شورای امنیت سازمان ملل خواستیم برای توقف تجاوز، آوردن کمک‌های بشردوستانه، جلوگیری از آوارگی در خارج از کشور و توقف حملات اقدام کند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اضافه کرد: (رژیم) اسرائیل جمعه با حمله زمینی و بمباران و ویرانی بیشتر غزه، به مصوبه سازمان ملل پاسخ داد.

به گزارش ایرنا، نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

حمایت غرب از رژیم صهیونیستی به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی برای تل آویو در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا