بین‌المللسیاسی

لاوروف: بحران ویرانی غزه دهه‌ها ادامه خواهد داشت

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت که ویرانی غزه بحرانی ایجاد خواهد کرد که دهه‌ها ادامه خواهد داشت.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، لاوروف اظهار کرد: به جهان درباره بحرانی که اگر نگوئیم قرن‌ها اما حتی در خوشبینانه‌ترین حالت برای دهه‌ها ادامه خواهد داشت، هشدار می‌دهم.

وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: تخریب نوار غزه یا اخراج ۲ میلیون نفر از ساکنان فلسطینی این منطقه می‌تواند به بحرانی منجر شود که ممکن است حداقل برای چندین دهه ادامه پیدا کند.

لاوروف با تاکید بر لزوم تلاش‌های بشردوستانه برای نجات مردم غزه از وضعیت کنونی، یادآور شد: قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که به طور مشترک توسط روسیه، چین و کشورهای عربی تهیه شد، دقیقاً برای دستیابی به همین هدف مطرح شده و بر لزوم تامین مواد غذایی و انرژی حرارتی برای مردم غزه اشاره داشت.

وی افزود: با این حال وتوی ایالات متحده نشان داد که واشنگتن حمایت از تک تک اقدامات (رژیم) اسرائیل را وظیفه اصلی خود می‌داند.

به گزارش ایرنا، عملیات «طوفان الاقصی» درحالی وارد بیست و سومین روز خود شده است که خبرها از تشدید حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی، درمانی و مدارس غزه حکایت دارد و این منطقه از زمین، دریا و آسمان زیر بمباران سلاح‌های مرگبار رژیم آپارتاید تل آویو قرار دارد و این در حالی است که مقامات واشنگتن حمایت همه جانبه خود از رژیم صهیونیستی را به اوج خود رسانده‌اند.

شرایط مردم غزه آنقدر وخیم است که حتی شبکه آمریکایی ان‌بی‌سی (NBC) نیز بامداد شنبه به نقل از تیم خبری خود گزارش داد که وضعیت ساکنان غزه در زیر حملات بی امان و همه جانبه رژیم صهیونیستی اسفبار و وحشتناک است.

این شبکه آمریکایی به نقل از خبرنگاران مستقر خود در غزه، اعلام کرد: وضع بسیار سخت و خطرناکی را تجربه می‌کنیم. در معرض بمباران بسیار سنگین هوایی و حملات خمپاره‌ای (صهیونیست‌ها) قرار داریم. مردم به هر اندازه بتوانند کشته‌ها و مجروحان خود را منتقل می‌کنند اما آمبولانس‌ها قادر به خروج از مکان خود نیستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا