بین‌المللسیاسی

سی امین روز طوفان الاقصی؛ ۵۰ شهید و ۱۰۰ زخمی در بمباران جدید غزه / اعتراض جهانیان و تبعات اقتصادی جنگ برای صهیونیستها

ارتش رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایت خود در نوار غزه در طول شب گذشته تا صبح امروز دستکم ۵۰ شهروند فلسطینی را شهید و ۱۰۰ نفر دیگر را زخمی کرده و در مقابل، مردم و آزادیخواهان در سراسر جهان و حتی در آمریکا به عنوان اصلی ترین حامی این رژیم همچنان با آمدن به خیابان ها خواهان توقف نسل کشی در غزه و بازخواست جنایتکاران جنگی صهیونیست هستند.

به گزارش ایرنا ، رژیم‌هایی که بذر جنگ، ویرانی و کشتار می کارند، شکست، نفرت آیندگان و شرمساری تاریخی درو می کنند و گسترش تظاهرات علیه رژیم صهیونیستی، اعتراض به کشتار مردان ، زنان و کودکان غزه و افزایش حمایت از فلسطین آغاز این تجربه تاریخی و قضاوت و مجازات سخت این رژیم از سوی جهانیان است.

جهانیان اکنون می دانند که آنچه در غزه رخ می دهد جنگ نابرابر و ناجوانمردانه است از یک سو تجهیزات و سلاح های مرگبار، خشونت و سبعیت و از سوی دیگر مردم بی دفاع بویژه زنان و کودکان قرار دارند که هر روز پیش چشم جهانیان به خاک و خون کشیده می شوند.

این جنگ نابرابر در حالیست که نیروهای مقاومت فلسطین با پشتوانه حقانیت تاریخی ، حمایت مردم خود و آزدایخواهان جهان همچنان مستحکم و استوار ایستاده و بر این باور است که وعده خداوند که همانا پیروزی مظلومان است، در موعد مقرر عملی خواهد شد.

ابوعبیده، سخنگوی نظامی گردان‌های شهید عزالدین القسام می گوید که جنگ نابرابر ارتش رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین در تاریخ جاودانه خواهد شد. ملت ما در معرض نابودی سیستماتیک توسط دشمن هستند و این دشمن در دنیایی که قانون جنگل بر آن حاکم است، از مجازات در امان است.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان می گوید که طوفان الاقصی ثابت کرد که رژیم صهیونیستی از خانه عنکبوت سست تر است ، کجاست آن ارتش شکست ناپذیر؟ چه شد آن همه افتخار به سلاح ها و مهمات؟ این عملیات یک مرحله تاریخی را در سرنوشت ملت فلسطین و مردم و ملت های منطقه آغاز کرد.

از سوی دیگر تظاهرات علیه رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم غزه در سراسر دنیا بویژه اروپا  و آمریکا روبه افزایش است و افکار عمومی جهان در مخالفت با جنگ خواهان آتش بس فوری بی قید و شرط  هستند اما رژیم صهیونیستی و آمریکا حامی اصلی این رژیم بشدت مخالف آتش بس هستند.

این درحالی است که اندک اندک تبعات و پیامدهای اقتصادی جنگ تجاوزگرانه ارتش رژیم صهیونیستی دامن خود این رژیم را می گیرد و صهیونیست ها علاوه بر تلفات در میان نظامیان خود، درحال افت رشد اقتصادی و رکود در بازارها و خروج نیروی کار و بیکاری هستند. براساس آخرین آمارها نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر از صهیونیستها در پی عملیات طوفان الاقصی و تداوم جنگ تجاوزگرانه ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه بیکار شده اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا