اجتماعی

تداوم رگبار و رعدو برق در برخی استان‌ها

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از تداوم رگبار و رعدوبرق در برخی استان‌ها و خیزش گرد و خاک در شرق کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا افزود: امروز (۱۴ آبان‌ماه) در استان‌های اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، نیمه شرقی فارس همچنین در بخش‌هایی از خراسان رضوی، سمنان، سواحل شرقی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز شرقی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی رگبار باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: این شرایط دوشنبه (۱۵ آبان‌ماه) در نواحی شرق و جنوب شرق و بخش‌هایی از شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت و به‌تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: سه شنبه و چهارشنبه (۱۶ و ۱۷ آبان‌ماه) در سواحل دریای خزر ارتفاعات البرز و مناطقی از شمال شرق کشور رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و پنجشنبه (۱۸ آبان‌ماه) در غالب نقاط کشور جوی نسبتا پایدار انتظار می‌رود.

وی اضافه کرد: چهارشنبه و پنجشنبه (۱۷ و ۱۸ آبان‌ماه) در بخش‌هایی از مناطق شمال شرق و شرق افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد گردوخاک پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان طی سه روز آینده خلیج فارس و سه شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۵ آبان ‌ماه) کمی‌ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه (۱۶ آبان ماه) صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد، از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ آبان ماه) اهواز با دمای ۳۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد  با دمای ۳ و ۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا