ارمنستانایرانسیاسی

برگزاری مراسم باشکوه ۱۳ آبان در ایروان

همزمان با ۱۳ آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، مراسم باشکوهی در مدرسه شهید فهمیده، مدرسه ایرانیان مقیم ارمنستان، با حضور مهدی سبحانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایروان و دانش آموزان این مرکز و جمعی از ایرانیان مقیم برگزار شد.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان، در این مراسم پس از قرائت قرآن و اجرای سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، سفیر کشورمان طی سخنانی ضمن تشریح فلسفه نامگذاری این روز با اشاره به تصویب قانون کاپیتولاسیون و دخالت امریکا در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۰ گفت: دشمنی امریکا با ملت ایران منحصر به بعد از انقلاب اسلامی ایران نیست بلکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در سال های دور امریکا  همواره در صدد سلطه بر کشورمان و تحقیر ملت ایران بوده است.

سفیر کشورمان از  دانش آموزان خواست تاریخ کشور و انقلاب اسلامی را بخوبی مطالعه کنند تا در دام روایت سازان نظام استکبار و ایادی آنان که همواره بدنبال تحریف تاریخ و وارونه سازی رویدادها هستند قرار نگیرند. وی مثال بارز تحریف رویدادهای تاریخی را حوادث غمبار غزه دانست که نظام استکبار و جبهه غربی تلاش می‌کند آن را وارونه جلوه دهد و جای ظالم و مظلوم را عوض کند و چشم خود را بر روی جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی ببندد و کشتار مردم بی دفاع و‌کودکان و زنان غزه را نادیده بگیرد. وی راه مبارزه با استکبار و جلوگیری از تسلط بیگانگان بر سرنوشت کشور برای دانش آموزان را تلاش بیشتر در مسیر علم و آموزش و افزایش آگاهی‌های خود دانست.

در پایان این مراسم به تعدادی از دانش آموزان برتر شرکت کننده در مسابقات “لیگ گرامی داشت شهدای غزه و فلسطین “جوایزی اهدا شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا