ایرانبین‌المللسیاسی

سفیر برزیل در تهران: حمله نظامی به غزه باید متوقف شود / مخالف تحریم ایران هستیم

سفیر برزیل در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر ضرورت پایان درگیری نظامی در غزه گفت: امریکا موافق پایان درگیری نظامی در غزه نیست و با وتو کردن قطعنامه شورای امنیت آن را به وضوح نشان داد.

ادواردو گرادیلونه امروز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: برزیل از همان آغاز بحران درگیری نظامی در غزه خواهان پایان جنگ است؛ این جنگ سبب کشته شدن بیش از ۱۰ هزار نفر در غزه شده که بسیاری از آنان از مردم بی‌گناه هستند.

وی ادامه داد: ریاست دوره‌ای شورای امنیت بر عهده نماینده برزیل است و کشور ما در این راستا تمامی تلاش خود را بابت صدور قطعنامه جهت پایان دادن به جنگ غزه به کار برد اما متاسفانه این قطعنامه توسط امریکا وتو شد.

سفیر برزیل در جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: در تلاشیم تا قبل از پایان یافتن دوره نماینده برزیل بر شورای امنیت، قطعنامه‌ای برای پایان درگیری نظامی در غزه صادر شود.

برزیل مخالف اعمال تحریم بر ایران است

سفیر برزیل در ایران تحریم‌های علیه ایران را ناجوانمردانه خواند و بیان کرد: ایران به پشتوانه مردم خود توانسته با وجود تحریم‌های کمرشکن مسیر توسعه را طی کند؛ برزیل با اعمال تحریم‌ها مخالف است به خصوص با تحریم‌هایی که برخلاف خواسته شورای امنیت سازمان ملل اعمال شده است.

وی ‌اضافه کرد: متاسفانه برخی تحریم‌ها به گونه‌ای اعمال می‌شود که بر امکان افزایش ارتباط بین کشورها تاثیر منفی دارد.

گرادیلونه تحریم برخی صنایع خاص را ظلم بر ملت‌ها دانست و گفت: تحریم صنعت هواپیمایی کشور یکی از آنان است که به دلیل سهم بزرگ امریکایی‌ها در شرکت‌های هوایپما سازی به آسانی رخ می‌دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا