بین‌المللسیاسی

مرگ یوگنی پریگوژین تایید شد

آژانس حمل‌ونقل هوایی فدرال روسیه اعلام کرد یوگنی پریگوژین، رئیس گروه نظامی واگنر و دمیتری اوتکین، معاون وی سوار بر هواپیمای سقوط‌ کرده در شهر تور بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، آژانس حمل‌ونقل هوایی روسیه لیست کامل افرادی که در هواپیمای سقوط کرده امبرائر در تور حضور داشتند را منتشر کرد که در آن نام سرگئی پراپوستین، یوگنی مکاریان، الکساندر توتمین، والری چکالوف، نیکولای ماتوسوف، دمیتری اوتکین و یوگنی پریگوژین دیده می‌شود.

الکسی لوشین، روستم کریموف و کریستینا راسپوپووا نیز از خدمه‌ی حاضر در این هواپیما بودند.

شامگاه چهارشنبه، جت شخصی متعلق به پریگوژین، رئیس واگنرها در نزدیکی مسکو سقوط کرد که در نتیجه آن، ۱۰ نفر جان باختند.

فایننشال تایمز به نقل از کانال تلگرامی وابسته به واگنر نوشت که اطلاعات اولیه حاکی از آن است که پدافند هوایی، هواپیما را در شمال مسکو سرنگون کرده است.

منابع خبری روسیه نیز گزارش دادند طبق بررسی‌های اولیه، جت شخصی رئیس گروه نظامی خصوصی واگنر سقوط کرده و هدف قرار نگرفته است.

وبسایت نظامی روسی «ریبار» اعلام کرد که در اولین بازرسی از لاشه جت شخصی یوگنی پریگوژین، هیچ اثری از هدف قرار دادن آن مشاهده نشد.

این در حالی است که روزنامه فایننشال تایمز به نقل از کانال تلگرامی وابسته به واگنر مدعی شد اطلاعات اولیه حاکی از آن است که پدافند هوایی، هواپیما را در شمال مسکو سرنگون کرده است.

از سوی دیگر، مرکز اطلاعات ناوبری هوایی روسیه نشان اعلام کرد هواپیمایی که گفته می شود حامل پریگوژین بود، پروازی نامنظم را تجربه کرد و از ارتفاع ۳۰۰۰۰ فوتی به ۸۰۰۰ پایی فرود آمد.

همچنین کمیته تحقیقات روسیه اعلام کرد که یک پرونده جنایی مربوط به سقوط جت رییس گروه نظامی خصوصی واگنر در شمال مسکو باز شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا