بین‌المللسیاسی

خالد مشعل: دشمن صهیونیستی نتوانست اهداف خود را محقق کند

رئیس جنبش اسلامی فلسطین (حماس) در خارج با تاکید بر اینکه حال مقاومت خوب است خاطرنشان کرد که دشمن صهیونیستی از تحقق اهداف خود ناتوان ماند.

به گزارش ایرنا به نقل از عربی۲۱، خالد مشعل، رئیس جنبش حماس در خارج با بیان این که امیدواریم جنگ (با رژیم صهیونیستی) طولانی نشود، گفت:این جنبش خود را برای یک جنگ طولانی مدت آماده کرده است؛ وضعیت انسانی ما را به درد می‌آورد، اما باعث نمی‌شود که مسیر خود را ادامه ندهیم.

وی با اشاره به این که بعد از ۴۸روز هجوم رژیم صهیونیستی به‌نوار غزه، حال مقاومت خوب است و رهبران خط نظامی در صحت و سلامتی هستند، افزود: شماری از مبارزان و رهبران مقاومت و بستگانشان در جنگ غزه به شهادت رسیدند اما از صف اول نیستند، به هرحال مقاومت خوب است و سلاح، تونل و رهبران آن سالم هستند.

مشعل در ادامه در خصوص سناریوهای احتمالی آینده نیز گفت: دشمن صهیونیستی (در جنگ غزه) از تحقق هرگونه هدف خود ناتوان ماند و علیرغم اینکه برخی‌ها را از شمال غزه کوچاند، اما اکثریت شهروندان فلسطینی در مناطق خود باقی ماندند. قهرمانان مقاومت تمام طرح‌های دشمن را زیرپا خواهند گذاشت و حکمرانی در غزه بعد از جنگ بر اساس خواسته دشمن نخواهد بود.

وی در خصوص آتش بسی که از روز جمعه وارد مرحله اجرایی شد، نیز بیان داشت: ما از همان روز اول برای آزادی غیرنظامیان اعلام آمادگی کردیم، زیرا آن‌ها به دلیل فروپاشی (شاکله) نظامیان صهیونیست اسیر شدند و در همان ابتدا به منظور مقابله با رویکرد مقامات تل آویو تعدادی از آن‌ها را آزاد کردیم.

مشعل درباره آتش س برقرار شده میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی نیز گفت: آتش بس موقت در راستای سه امر انجام شد که آزادی اسرا، توقف تجاوزهای رژیم صهیونیستی و ورود کمک‌های انسانی به غزه را شامل می شود.

آتش‌بس چهار روزه میان رژیم صهیونیستی و جنبش مقاومت حماس در نوار غزه از ساعت ۷ صبح روز جمعه (۳ آذر ماه) به وقت محلی آغاز شد.

این آتش بس قرار بود روز پنج‌شنبه (۲ آذر ماه) ساعت ۱۰ به وقت محلی در غزه اجرایی شود که به دلیل آنچه مسائل فنی و لجستیک عنوان شده با یک روز تاخیر از روز جمعه در غزه آغاز شد.

مقاومت فلسطین، در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغالگری و تجاوز رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و دیگر مناطق سرزمین های اشغالی، در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) گذشته عملیات طوفان الاقصی را علیه این رژیم آغاز کرد. یک روز بعد رژیم صهیونیستی مطابق معمول با قتل عام غیرنظامیان و بمباران وحشیانه مناطق مسکونی غزه به عملیات رزمندگان مقاومت پاسخ داد و ادعا کرد که تا آزادی کامل اسرایش به عملیات در غزه ادامه خواهد داد. این رژیم در نهایت، دیروز (جمعه) شکست در عملیات خود برای آزادسازی اسرایش را پذیرفت و تسلیم مقاومت شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا