اجتماعی

وضعیت هوای تهران در آغاز هفته، همچنان نارنجی

کیفیت هوای تهران در اولین روز هفته و در چهارمین روز متوالی در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران امروز شنبه در حالی همچون روزهای گذشته با قرار گرفتن روی عدد ۱۳۰ در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار دارد که ۶ نقطه از شهر دارای وضعیت قرمز است.

در این شرایط بهتر است کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی از تردد در فضای باز خودداری کنند.

بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران، شهرداری مناطق ۱۹ و ۲۱ و همچنین پیروزی در منطقه ۱۳، تربیت مدرس منطقه ۶، شادآباد در منطقه ۱۸، شریف در منطقه ۲ و شهرداری مناطق ۱۹ و ۲۱ هم اکنون در وضعیت قرمز (آلوده برای همه) قرار دارد و در سایر نقاط تهران به جز مسعودیه در منطقه ۱۵ در وضعیت نارنجی (آلودن برای گروه‌های حساس) است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته، شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۳۵ (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار داشت.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۱۷۶ روز هوای قابل قبول، ۵۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا