ایرانبین‌المللسیاسی

رایزنی وزرای خارجه ایران و سوئیس در مورد نشست شورای امنیت؛ استمرار آتش‌بس مورد اجماع است

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگوی تلفنی با وزیر خارجه سوئیس با اشاره به برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: توقف پایدار حملات علیه غزه و کرانه (دستیابی به استمرار آتش بس)، لغو محاصره انسانی، ارسال کمک‌های انسان دوستانه مورد اجماع بین‌المللی است.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در این گفت وگوی تلفنی با اشاره به برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در سطح وزرای خارجه کشورها در روز چهارشنبه تاکید کرد: توقف پایدار حملات علیه غزه و کرانه (دستیابی به استمرار آتش بس)، لغو محاصره انسانی، ارسال کمک‌های انسان دوستانه شامل دارو، غذا، سوخت و جلوگیری از کوچ اجباری ساکنان غزه و کرانه باختری از اولویت ها است و دستیابی به این اهداف مورد اجماع بین‌المللی نیز هست.

وزیر امور خارجه سوئیس نیز در این گفت وگوی تلفنی ضمن ابراز نگرانی در خصوص وضعیت جاری در فلسطین و سرزمین‌های اشغالی، آزادی اسرا، حمایت از غیرنظامیان، ارسال کمک‌های بشردوستانه و جلوگیری از تشدید درگیری‌ها را مهم دانست.

ایگنازیو کاسیس با اشاره به رایزنی‌های انجام شده از سوی کشورش در جهت حفاظت از جان غیرنظامیان، رعایت حقوق بشردوستانه و تلاش برای آتش بس انسان دوستانه، ابراز امیدواری کرد با نگاه به آینده، دور جدیدی از آتش بس آغاز شود.

همچنین دوطرف با تاکید بر اهمیت توسعه مناسبات دو کشور بر دیدار حضوری وزرای خارجه با هدف بیشتر ابعاد همکاری های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی تاکید کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا