اجتماعی

تداوم هوای برفی و بارانی در کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از تداوم بارش برف و باران و وزش باد شدید درنقاط مختلف کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: فعالیت سامانه بارشی سه شنبه (۷ آذر) در استان‌های ساحلی خزر شمال شرق استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، برخی نقاط شمال غرب و غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی است و در این مناطق بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط سردسیر بارش برف رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: از بعد از ظهر سه شنبه از سمت غرب از میزان ابرناکی و بارش کاسته می‌شود. شدت بارش در این روز در استانهای ساحلی خزر خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: چهارشنبه (۸ آذر) در شمال شرق، برخی نقاط شرق و استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده رخ می‌دهد سپس سامانه بارشی به‌تدریج از کشور خارج می‌شود.

ضیاییان اضافه کرد؛ در پنج روز آینده در ساعات بعد از ظهر و شب در برخی نقاط استان هرمزگان و جنوب استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و گردوخاک پیش‌بینی می.شود.

وی اضافه کرد: در روز سه شنبه در شمال غرب، غرب، استان‌های ساحلی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز و چهارشنبه در شمال شرق کشور کاهش دما رخ خواهد داد. سه شنبه دریای خزر و پنجشنبه و جمعه خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۸ آذر ماه) صاف تا کمی ابری، همراه با وزش باد، گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه ‌(۹ آذر ماه) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها غبار محلی، گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا (۸ و ۹ آذر ماه) بندر عباس با دمای ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۶- و ۵- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا