اجتماعیارامنه تهران و شمال ایرانارمنیان ایرانایرانسیاسی

شاوردیان: شهدای ارامنه درکنار هموطنان مسلمان به شهادت رسیدند

نماینده مسیحیان ارمنی‌ تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: شهدای ارمنی پا به پای شهدای مسلمان در خط مقدم جبهه در کنار دیگر هموطنان در مقابل دشمن جنگیدند و به شهادت رسیدند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی بنیاد شهید شهرستانهای استان تهران، آرا شاوردیان روز گذشته در نشستی با عباسعلی رضایی مدیرکل بنیاد شهید شهرستانهای استان تهران برای برگزاری نوزدهمین آیین ملی عطرافشانی و گلباران مزار شهدای ادیان توحیدی در تالار شهدای ترور ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار داشت: پیروان ادیان توحیدی هم در دوران انقلاب اسلامی و مبارزه با رژیم ستمشاهی و هم در دوران دفاع مقدس، دوشادوش ملت ایران ایستادند و سند این ایستادگی تقدیم صدها شهید و جانبازان خوشنام و سرافراز ادیان الهی در کشور است.

نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران با بیان اینکه شهدا مقدس هستند و در دین و آیین و مسلک برای ما تفاوتی ندارند، افزود: وظیفه ما فارغ از هرگونه صف‌بندی خدمت به خاندان معظم شهدا و زنده‌ نگه داشتن نام و یاد شهیدان است و امسال نیز از همه ظرفیت‌ها برای برگزاری با شکوه نوزدهمین آیین ملی عطرافشانی و گلباران مزار شهدای ادیان توحیدی استفاده می‌کنیم.

عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: امروز و پس از سال‌های دفاع مقدس وظیفه اصلی ما حمایت از خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان و کسانی است که در حملات شیمیایی رژیم بعث عراق صدماتی متحمل شدند و باید بتوانیم در کنارشان باشیم.

قابل ذکر است که در ابتدای این مراسم طاهره تبیرئی معاون فرهنگی بنیاد شهید شهرستان‌های استان تهران گزارشی از روند برگزاری مراسم در سال گذشته ارائه کرد و در ادامه این نشست هریک از اعضاء به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا