ارمنستانایران

دیدار رئیس جمهور ارمنستان با سفیر کشورمان در ایروان

رئیس جمهور ارمنستان در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران، فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت.

واهاگن خاچاطوریان رئیس جمهور ارمنستان در دیدار با مهدی سبحانی سفیر فوق العاده و نماینده تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ایروان، فرارسیدن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران را به وی، دولت و ملت ایران تبریک گفت.

رئیس جمهور ارمنستان در این دیدار با ابراز خرسندی نسبت به توسعه و تقویت بیش از پیش روابط دو کشور در آینده،  تاکید نمود که از نخستین روزهای کسب استقلال کشورش، روابط اصولی و صمیمانه ای میان دو دولت و دو ملت برقرار شده، و مناسبات فیمابین سیر صعودی داشته است.

وی همچنین اطمینان داد که کشورش در آینده نیز با همین شیوه، به مسیر خود ادامه خواهد داد. خاچاطوریان از موضع صریح جمهوری اسلامی ایران در خصوص حفظ تمامیت ارضی و تغییر ناپذیری مرزهای شناخته شده بین‌المللی قدردانی نمود.

در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران از تبریکات صمیمانه و گرم رئیس جمهور ارمنستان تشکر کرد و دیدار و آن را بیانگر احترام جمهوری ارمنستان به دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران دانست.

همچنین در این دیدار طیف وسیعی از موضوعات همکاری و فیمابین دو کشور در عرصه‌های سیاسی اقتصادی و فرهنگی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا